Skiba o protestach rolników. "Rosjanie to wybitni szachiści"

Wypowiedzi Krzysztofa Skiby wielokrotnie wywoływały kontrowersje. Lider zespołu Big Cyc chętnie wypowiada się m.in. na tematy polityczne. Wprost przyznaje, że nie szanuje Prawa i Sprawiedliwości. Tym razem zabrał głos w sprawie ogólnopolskiego strajku rolników.

Skiba o protestach rolników. "Rosjanie to wybitni szachiści"
Krzysztof Skiba (AKPA)

Krzysztof Skiba słynie z ostrych wypowiedzi. W ostatnim wpisie w mediach społecznościowych po raz kolejny wbił szpilę Jarosławowi Kaczyńskiemu. To nie pierwszy raz, kiedy muzyk krytykuje działalność PiS.

Dzień przed protestem rolników w Warszawie wokalista Big Cyc w obszernym wpisie nawiązał do obecnej sytuacji w kraju.

"To, co się dzieje obecnie w Polsce, czyli protesty rolników, nie jest przypadkowe. Wystarczy przypatrzeć się ludziom, którzy stoją za protestami. Rosjanie to wybitni szachiści. Zawsze mieli swoich ludzi u nas. Przed rozbiorami car obficie sypał złotym cielcem dla szpiegów, zdrajców i magnatów. Ta nienawiść do Ukraińców, która po okresie entuzjazmu i pomocy teraz powoli się w Polsce rozwija, bo jesteśmy zmęczeni wojną i pomocą, bo ile można o tym gadać, bo mamy swoje sprawy, bo przywykliśmy…" - czytamy we wpisie Skiby.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Daniel Obajtek nie jest bohaterem Krzysztofa Skiby. Kpiny i szyderstwa z szefa Orlenu

"I ci politycy konfederacji, którzy za tym stoją. Toż to prawdziwa powtórka z historii. To już było. Historia uczy nas, że niczego nas nie nauczyła. To zgrabne hasło niestety okazuje się prawdziwe i brutalnie do bólu realne" - dodaje Krzysztof Skiba.

Muzyk nie ukrywa, że boi się działań Putina. Jakie wnioski wyciągnął z obecnej sytuacji w kraju?

"Nie, że nagle zwolniłem i wrzuciłem sobie luz, ale mam większą świadomość nadciągającej katastrofy. Wydaje mi się, że wojna z Rosją jest nieuchronna, a my wszyscy jesteśmy jak pasażerowie Titanica. Jeszcze się dobrze bawimy. Jeszcze do nas nie dotarło, że góra lodowa się zbliża" - stwierdził Skiba.
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić