Filip Borowiak
Filip Borowiak| 
aktualizacja 

Warnke o decyzji Hołowni. "Jak można było tak zawieść wyborczynie"

240

Katarzyna Warnke bacznie śledzi poczynania rządu, zwłaszcza w tematach takich jak prawo aborcyjne i dostęp do tabletki "dzień po". Aktorka przyznaje w rozmowie z nami, że zawiodła się ostatnią decyzją Szymona Hołowni, który odroczył do kwietnia debatę o aborcji w Sejmie. Zobaczcie nasz materiał wideo.

Warnke o decyzji Hołowni. "Jak można było tak zawieść wyborczynie"
Katarzyna Warnke o aborcji i tabletce "po" (AKPA, AKPA)

Katarzyna Warnke odwiedziła studio Wirtualnej Polski, by opowiedzieć o swojej roli w nowym serialu "Klara", którego dwa pierwsze odcinki już można oglądać w internecie. Aktorka wciela się w nim w postać Wronki, która jest najlepszą przyjaciółką tytułowej Klary (w tej roli Izabela Kuna). Cały wywiad z Katarzyną Warnke będzie można obejrzeć w drugiej połowie przyszłego tygodnia na kanale Wirtualnej Polski na YouTube.

Warnke od początku swojej kariery w mediach nigdy nie bała się wypowiadać na tematy ważne - szczególnie bliskie zawsze były jej tematy związane z kobietami. Poprosiliśmy ją więc o ocenę decyzji Szymona Hołowni w sprawie odroczenia do kwietnia debaty o aborcji w Sejmie oraz tematu tabletki "dzień po", która będzie dostępna bez recepty od 1 maja.

Jestem trochę zszokowana, bo bardzo lubię Szymona Hołownię jako marszałka Sejmu, ale nie wiem, jak można było tak zawieść wyborczynie. Myślę, że władza bardzo dużo zawdzięcza kobietom i myślę, że to wszystko się dobrze skończy, na pewno - zapewnia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Warnke o kontrowersyjnej decyzji Szymona Hołowni ws. aborcji: "Nie wiem, jak można było tak zawieźć wyborczynie"

Jak zaznaczyła, ufa Donaldowi Tuskowi, który zapewnił, że doprowadzi sprawę legalnej aborcji do końca.

Długo na to czekamy, dużo kobiet jest w ciąży, dużo kobiet rodzi i dużo kobiet się bardzo boi. Środowisko lekarskie mogłoby się już oczyścić z klauzuli sumienia i zacząć funkcjonować normalnie ze względu na swój zawód, bo nie są poplecznikami Kościoła. Ich poglądy i religia to jest ich prywatna sprawa. Niech sobie urządzą kliniki katolickie i tam przyjmują katoliczki, to by miało sens. Natomiast jak kobieta idzie do lekarza, to lekarz ma się zachowywać jak lekarz, a nie prześladowca - powiedziała Warnke.

Aktorka przyznaje, że zdaje sobie sprawę z trudnej sytuacji, w której znalazło się wiele kobiet.

Bardzo mi przykro ze względu na kobiety, które dziś jeszcze mierzą się z tą sytuacją i to jest bardzo dramatyczne w tych osobistych historiach. Musimy dalej walczyć. I to, że musimy dalej walczyć jest bardzo... denerwujące, choć chciałabym użyć trochę innego słowa - dodała Warnke.

A czego Katarzyna oczekiwałaby teraz od polityków? I dlaczego w jej oczach ostatnie wybory były bardzo ważne też dla Polaków w kontekście międzynarodowym? Odpowiedzi na te pytania również znajdziecie w naszym materiale wideo powyżej.

Zobaczcie też ostatni wywiad z gwiazdą ze studia Wirtualnej Polski. Gościnią ostatniego odcinka była Dorota Szelągowska. Dziennikarka i projektantka wnętrz opowiedziała nam o swojej nowej roli jako jurorka w programie "MasterChef Nastolatki", zdradziła również, jak wspomina udział swojej mamy Katarzyny Grocholi w "Tańcu z gwiazdami" i wyjawiła, jakie pytania na ulicy dotyczące remontów słyszy najczęściej. Zobaczcie nasz wywiad z Dorotą Szelągowską:

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dorota Szelągowska: Ceny w Polsce są za wysokie. Nie da się zrobić zakupów za mniej niż 100 zł
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić