Lidia Pustelnik
Lidia Pustelnik| 
aktualizacja 

W szpitalu zgasło światło. Urodziła dziecko przy latarce z iPhone'a

11

Poród jest już dostatecznie stresującym wydarzeniem dla każdej kobiety. Co jednak, kiedy w jego trakcie nagle w całym szpitalu gaśnie światło? To właśnie przydarzyło się pewnej 28-letniej kobiecie z Wielkiej Brytanii. Przed katastrofą uratowała kobietę latarka z telefonu komórkowego.

Kobieta urodziła dziecko w ciemnościach.
Kobieta urodziła dziecko w ciemnościach. (123RF)

Claire Jones miała za sobą już 2 dni skurczów i sekundy dzieliły ją od wydania na świat długo oczekiwanego dziecka, kiedy w szpitalu w West Yorkshire, gdzie rodziła, zgasło światło. Przerażona kobieta usłyszała, jak asystująca położna prosi jej matkę, by ta użyczyła jej swojego iPhone'a. Kobieta nie mogła zawahać się ani chwili, ponieważ w całkowitych ciemnościach położna nie była w stanie odciąć pępowiny noworodka.

Caire i jej partner Craig Yaxley złożyli skargę na szpital, twierdząc, że porodówka znajdowała się w absolutnych ciemnościach przez 25 minut – pech chciał, że było to czas, w którym Claire rodziła. Władze szpitala odpierają jednak zarzut, twierdząc, że oświetlenie nie działało jedynie przez 6 minut.

Nawet bez takich przygód poród Claire był już wystarczająco ryzykowny. U dziecka pochodzącej z Barnsley w Wielkiej Brytanii kobiety stwierdzono bowiem spowolnienie pracy serca. Gdyby coś poszło nie tak, w ciemnościach panujących na oddziale ratowanie dziecka byłoby znacznie utrudnione.

Poród nie przebiegał spokojnie. – Powiedziano mi, że jeszcze jedno parcie i dziecko wydostanie się na zewnątrz. Wtedy wyciągnęłam swoją kroplówkę, zalała mnie krew, to była scena jak z horroru – opowiada kobieta w rozmowie z "Daily Mail". W następnej chwili światła zgasły.

Na szczęście córeczka Belle urodziła się cała i zdrowa. Przez kolejne 15 minut Claire obserwowała, jak przy wątłym światełku z telefonu komórkowego położna pracuje na klęczkach między jej nogami, by usunąć pozostałości tkanki łożyskowej po porodzie. Dla wszystkich było jasne, że położna w takim oświetleniu ma trudności z wykonaniem tego zadania.

– Nie było mowy o zachowaniu jakiejkolwiek godności, ponieważ ludzie kierowali na mnie swoje telefony komórkowe. Surrealistyczne doświadczenie – opowiada Claire. Kobieta i jej rodzina są przekonani, że zawinił szpital, narażając zdrowie jej i jej dziecka. – Są jakieś standardy obowiązujące w XXI-wiecznej Wielkiej Brytanii, tu ich nie było – mówi. Kobieta nie chciałaby, by jakakolwiek inna rodząca przeszła taki sam koszmar, jakiego ona doświadczyła w czasie porodu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić