aktualizacja 

Gwiazda tenisa ma siostrę bliźniaczkę. Są dla siebie prawie obce

24

Urodziły się w odstępie sześciu minut i niewiele o sobie wiedzą. Brzmi jak scenariusz filmu, ale sytuacja ta dotyczy kanadyjskiej tenisistki Eugenie Bouchard oraz jej siostry Beatrice.

Gwiazda tenisa ma siostrę bliźniaczkę. Są dla siebie prawie obce
Beatrice Bouchard (Instagram)

Eugenie i Beatrice Bouchard przyszły na świat 25 lutego 1994 roku w Westmount. Swoje imiona odziedziczyły po córkach księcia Andrzeja, bowiem rodzice postanowili nadawać swoim dzieciom imiona po członkach arystokratycznych rodów. Poza tym bliźniaczki mają jeszcze młodszą siostrę Charlotte oraz brata Williama.

Kiedy siostry bliźniaczki miały po 10 lat, rodzice rozwiedli się. Eugenie zamieszkała z matką, a pozostałe dzieci z ojcem. Przyszła tenisistka już wtedy trenowała, a dwa lata później nawet przeniosła się na Florydę do akademii prowadzonej przez Nicka Saviano. Kontakt z siostrą bliźniaczką był słaby.

Rodzeństwo widywało się dwa razy do roku, a z czasem, jak można się domyślać, kiedy kariera Eugenie nabrała rozpędu, jeszcze rzadziej. Beatrice nie poszła w jej ślady, nie gra zawodowo w tenisa. Za to ma na Instagramie ponad 300 tysięcy obserwatorów i korzysta z życia.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Starszej o sześć minut siostrze zarzucano, że nie wspiera Eugenie Bouchard. W rozmowie z "Kombu Drinks", która ukazała się na YouTube, wyjawiła, że siostra nigdy nie zabrała jej na turniej. Kiedy Beatrice powiedziała jej, że chce zobaczyć jej mecz podczas Wimbledonu, tenisistka miała jej powiedzieć, żeby kupiła sobie bilety lotnicze i wejściówkę na mecz.

Eugenie Bouchard w październiku 2014 roku była 5. rakietą świata. Aktualnie w rankingu zajmuje 141. miejsce. Jednak jest bardzo popularna, dużo zarabia na kontraktach reklamowych.

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: Paulina Piątek na rajskich wakacjach. Widoki zachwycają
Autor: DKP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić