"Jest zbyt wielu idiotów w Rosji". Była legenda skrytykowała olimpijczyka

5

W Rosji medaliści olimpijscy dostali na Kremlu nagrody oraz kluczyki do samochodów BMW. Wzburzony był Artur Dalalojan, bowiem dostał taką samą nagrodę, jak zawodniczki, które zajęły dalsze miejsca.

"Jest zbyt wielu idiotów w Rosji". Była legenda skrytykowała olimpijczyka

Zasady były jasne. Złoci medaliści otrzymają BMW X5, a kolejni BMW X3. I właśnie za swój złoty medal, pierwszy od 25 lat w gimnastyce, nagrodę wywalczył Artur Dalalojan. Natomiast Dina Awerina była druga, a Arina Awerina czwarta. Mimo to otrzymały odpowiednio BMW X3 i X5.

To pokłosie afery olimpijskiej z Izraelczykami. Po kontrowersyjnej decyzji sędziów zwyciężyła Lina Ashram, przez co druga z sióstr Awerin nie zmieściła się na podium. Rosjanie uważali, że to nie było fair, składali nawet skargę do Międzynarodowej Federacji Gimnastycznej.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Dalalojan zakwestionował nagrody dla swoich koleżanek z kadry. "Zasłużyły, ale z drugiej strony to nie fair wobec tych, którzy z powodu pecha, kontuzji lub kontrowersyjnego sędziowania nie zdobyli medali i zostali niezauważeni" - powiedział cytowany przez rt.com.

Irina Winer-Usmanowa, legendarna trenerka, skrytykowała olimpijczyka za te słowa. "W Rosji jest zbyt wielu idiotów. Jeśli prezydent uważa, że samochód im się należy, to po co się z tym kłócić?" - skwitowała. "Dina Awerina była dla mnie najlepsza. Nie tylko dla mnie, dla prawie wszystkich na świecie" - dodała.

Zobacz także: To jedna z najpiękniejszych WAGs świata. Tym wideo podbija internet
Autor: DKP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić