Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
A.B.
|

Nietrafiona inwestycja Lewandowskiego! Straciła 40 mln zł

193
Podziel się

Robert Lewandowski miał zostać współwłaścicielem kompleksu turystycznego "Wodny Świat". Jednak jak się okazało, z inwestycją powiązanych jest wiele afer. To zniechęciło najlepszego piłkarza Europy do dalszego zaangażowania. Na dodatek swoje dofinansowanie w wysokości 40 mln zł wycofała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Nietrafiona inwestycja Lewandowskiego! Straciła 40 mln zł
(PAP/EPA, PAP/EPA/Harold Cunningham / UEFA HANDOUT, Harold Cunningham / UEFA HANDOUT)
bEKCfvzF

Budowa mazurskiego kompleksu turystycznego "Wodny Świat" dopiero ruszyła, a już może się zakończyć. Na wierzch wypływa coraz więcej nowych faktów, a swoje zaangażowanie w tę inwestycję wycofał Piłkarz Roku UEFA - Robert Lewandowski.

Projekt realizowany w Giżycku ma wartość 71,7 mln zł, natomiast aż 40 mln zł do tej kwoty miała dostarczyć Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Resztę środków miało uzupełnić czterech wspólników, w tym sam Robert Lewandowski.

bEKCfvzH

Jednak jak się okazało, jednym z inwestorów miałby być też biznesmen Paweł Petrusewicz, a ten posiada bardzo bogatą kartotekę karną. Był skazywany, m.in. za posiadanie i sprzedaż lub detonację bomb, posiadanie innych ładunków wybuchowych oraz broni, podrabianie dokumentów i wyłudzanie kredytów, oszustwo, próbę wyłudzenia odszkodowania ubezpieczeniowego, wpływanie na zeznanie świadka.

Kiedy "Puls Biznesu" poinformował opinię publiczną o tym, kto stoi za tym projektem, nie trzeba było długo czekać na efekty. Pierwszym inwestorem, który wycofał się z tej inwestycji, był właśnie Robert Lewandowski.

Zaledwie godzinę po tym, jak wydano oświadczenie najlepszego polskiego piłkarza, poinformowano o tym, że z dofinansowania "Wodnego Świata" zrezygnował PARP. W związku z tym inwestycja straciła ponad 40 mln zł, które miało wpłynąć z rządowej kasy. Co ciekawe, do tej pory nie wiadomo, na jakiej podstawie główny inwestor w ogóle otrzymał tak duże dofinansowanie.

bEKCfvzN

Na ten moment nie wiadomo, jaka jest przyszłość kompleksu turystycznego, który ma powstać w Giżycku. Obecnie spółka ma ważną umowę na użytkowanie gruntów na jeziorze Niegocin do 28 sierpnia 2027 roku.

Zobacz także: Żużel. Doyle zrobił kiedyś Falubaz w konia. Dowhan wolałby Zagara
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKCfvAi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(193)
wstyd
rok temu
im ciągle mało, ale teraz wyszły różne afery i robi się nieciekawy wizerunek
taak
rok temu
a taki ładny był, amerykański Ken, a wyszło bagienko
oj brzydko
rok temu
musiał zrezygnować, dobrze wiedział z kim wchodzi w ten interes, skarbówka go ściga to musi przyoszczędzić
bEKCfvAj
Wawawawa
rok temu
Nie mogie sie spuścić.A jestem warsiawiak.
leo
rok temu
kasa z naszych podatków to subwencje i kolejny przekręt
ujekDobraRada
rok temu
niech wykupią udziały Pana Petrusewicza i dokończą inwestycję bez niego ...
Bbb
rok temu
Wycofa sie bo musiesli go wspolnicy powiadomoc ze jednak chodzi o przekrecenie 40 ml a nie o inwesttcje. Lewy stracilby wtedy kontrakty reklamowe itd... proste jak budowa slonca.
bob
rok temu
Ojciec Rydzyk mógłby uratować inwestycję. Tylu bezdomnych ofiarowuje mu swoje majątki a i Rząd nie skąpi.
edek
rok temu
Mam dość Lewandowskiego i jego żony w mediach i internecie. Prawda jest taka, że mógłby sobie spokojnie i bez rozgłosu korzystać z ogromnej kasy jaką posiada i żyć z pokaźnych odsetek. Niestety on i jego żona "specjalistka od wszystkiego" muszą być sławni do obrzydzenia. W końcu nic też wielkiego nie zrobił dla reprezentacji jako piłkarz.
jako
rok temu
Co to dla niego, zareklamuje podpaski i sobie odpracuje ,bo jak pamiętam, jeszcze tego towaru nie reklamował.
Gość
rok temu
Bardzo się cieszę że nie dostał dotacji,bo niby z jakiej racji, jak chce to niech buduje tylko za swoje
Henryk
rok temu
Zabiorą staruszce podatek z głodowej emerytury żeby dać 40 mln Lewemu i szemranej spółce.
Henryk
rok temu
dotacja 40 mln z naszych podatków dla Lewego który zarabia 100 mln rocznie.
bEKCfvAb
Pol89
rok temu
Nie stracił redaktorku, tylko nie dostał dotacji..A to różnica..:) jak nie dostał dotacji.. to nie wejdzie z kasa.. proste.. Ale dla Ciebie za trudne do zakumania..;)
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić