Ponad 170 skarg. UOKiK wziął pod lupę Clout MMA

4

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował o rozpoczęciu postępowania wyjaśniającego w sprawie gali Clout MMA. Do urzędu wpłynęło ponad 170 skarg dotyczących problemu z oglądaniem transmisji walk.

Ponad 170 skarg. UOKiK wziął pod lupę Clout MMA
Clout MMA zorganizowało jak dotąd dwie gale (YouTube, Clout MMA)

Clout MMA jest najnowszą z federacji, która organizuje w Polsce duże gale z freak fightami. Na pierwszym wydarzeniu pokazali się w oktagonie Marcin Najman, Zbigniew Bartman i Tomasz Hajto. W drugiej gali uczestniczył jako zawodnik między innymi Albert Sosnowski.

Jak dotąd organizacja ma za sobą dwie gale. W czasie obu w mediach społecznościowych aż roiło się od narzekań na jakość transmisji. Wydarzenia można było oglądać w internecie, na przygotowanej stronie, po wykupieniu dostępu. Fani mieli jednak duże zastrzeżenia, co do działania streama.

Część z poszkodowanych miłośników freak fightów przeszła od słów do czynów i postanowiła złożyć skargę do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Urząd poinformował w środę, że wpłynęło do niego ponad 170 skarg.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: Zrobiły show na środku ulicy. Kierowcy patrzyli ze zdumieniem
Prezes UOKiK wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie serwisu streamingowego Clout MMA. Wystąpił o wyjaśnienia do spółek Multi Agency Górska oraz No Limit, która organizowała pierwszą galę Clout MMA. Do UOKiK wpłynęły liczne skargi od osób, które zapłaciły za transmisję z gali, ale nie mogły jej obejrzeć pomimo sprawnego sprzętu i odpowiedniego łącza internetowego - czytamy w mediach społecznościowych urzędu.

Pieniądze ze sprzedaży dostępu do transmisji to jeden z filarów finansowania freak fightów. Pozostałe to sprzedaż biletów na gale i wpływy od sponsorów. Widzowie, którzy czują się oszukani, domagali się zwrotu pieniędzy, które zapłacili za PPV.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Transmisje wydarzeń na żywo przyciągają wielu fanów. Jeśli przedsiębiorca decyduje się na wprowadzenie tego typu usług do swojej oferty, to musi posiadać kluczową kluczową w procesie streamingu infrastrukturę techniczną, tak by być w stanie świadczyć deklarowany poziom serwisu - mówi prezes UOKiK Tomasz Chróstny.
Autor: SSZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić