Pracował jako kurier, aby wystąpić w Tokio. Tam osiągnął życiowy sukces

9

Michaił Astaszow od urodzenia zmaga się z zaburzeniami układu mięśniowo-szkieletowego. Nie ma rąk i nóg, ale to nie przeszkadza mu w codziennym funkcjonowaniu. Dopiero co wywalczył złoto igrzysk paraolimpijskich w Tokio. Zanim trafił do Japonii, pracował jako dostawca żywności. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Pracował jako kurier, aby wystąpić w Tokio. Tam osiągnął życiowy sukces
Michaił Astaszow pracował jako kurier przed paraolimpiadą. (Twitter.com)

O Astaszowie głośno zrobiło się w 2019 roku. Zwyciężył wtedy w Pucharze Świata w paratriathlonie. Niedługo później w sieci pojawiło się krótkie nagranie, przedstawiające sportowca podczas pracy jako dostawcy żywności.

To właśnie dzięki tej pracy mógł zarobić na wyjazd do Tokio. Został on bowiem sfinansowany tylko częściowo. Jak informuje portal rt.com, brakującą kwotę (około 1000 dolarów) pokrył z własnej kieszeni.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Michaił Asztanow urodził się z zaburzeniami układu mięśniowo-szkieletowego. Nie ma rąk i nóg. W wieku pięciu lat musiał przenieść się do centrum rehabilitacji dla niepełnosprawnych dzieci.

Kurier, który został mistrzem. Nie czuje się niepełnosprawny

Zaczął uprawiać sport. Grał w badmintona, a później został mistrzem Rosji w pływaniu. Później skupił się na triathlonie. Portalowi u-mama.ru powiedział, że nigdy nie sądził, że osiągnie wysokie wyniki w sporcie.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Nie uważam się za inwalidę. Nie widzę żadnych ograniczeń w sobie, żyję tym samym życiem co zwykli ludzie. Nie wstydzę się. Latem noszę szorty, widać moje protezy. Czasem ludzie podchodzą i zadają pytania, ale częściej są nieśmiali, więc po prostu patrzą - tłumaczył.

Na protezy dla niego przeznaczono ponad 20 tys. dolarów. Tak przygotowany sięgnął po złoto paraolimpijskie w kolarstwie torowym. W wyścigu na 3000 metrów ustanowił przy okazji nowy rekord świata. Nie obyło się jednak bez wpadki. Zamiast koncertu fortepianowego Czajkowskiego (który zastępuje obecnie hymn Rosji) zagrano hymn Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego.

Zobacz także: Niespodziewany złoty medal dla Polaka na Igrzyskach. Korzeniowski: Jestem absolutnie zachwycony
Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić