Trener korzystał z fałszywego certyfikatu covidowego. Słono za to zapłaci

39

Markus Anfang dostał grzywnę w wysokości 20 tysięcy euro od niemieckiej federacji piłkarskiej. Sąd nakazał mu zapłacić jeszcze więcej. To konsekwencje, jakie musi ponieść były trener Werderu, za korzystanie ze sfałszowanego certyfikatu covidowego.

Trener korzystał z fałszywego certyfikatu covidowego. Słono za to zapłaci
Markus Anfang w czasie treningu (YouTube, YouTube)

Markus Anfang to były trener Werderu Brema, który w poprzednim sezonie spadł z Bundesligi. Szkoleniowiec zrezygnował z pracy w klubie z północy Niemiec po tym, jak wyszło na jaw, że sfałszował certyfikat zaświadczający o pełnym zaszczepieniu przeciw COVID-19.

Niemiec motywował odejście z Werderu "ekstremalnie stresującą sytuacją dla niego oraz jego rodziny". To nie był jednak koniec, a początek jego problemów. Jako pierwsza ukarała Anfanga niemiecka federacja piłkarska, która nałożyła na niego roczną dyskwalifikację oraz grzywnę w wysokości 20 tysięcy euro.

W ostatnich dniach wyjaśniło się, jaką karę trener może otrzymać od organów państwowych. Anfang zapłaci za oszustwo znacznie więcej. Sąd nałożył na 47-latka grzywnę w wysokości 36 tysięcy euro. Śledztwo prokuratury trwało od listopada, a jego szczegóły nie zostały przekazane opinii publicznej.

Anfang pozostanie oficjalnie poza światem profesjonalnej piłki do czerwca tego roku. Wtedy nastąpi zawieszenie dyskwalifikacji na okres próbny do połowy 2023 roku.

Zobacz także: Zimno od samego patrzenia. W tym Jan Błachowicz jest królem
Autor: SSZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić