Wstał i nagle przykucnął w studiu. Te słowa mogą odmienić twoje życie

4

Tzw. słowiański przykuc stał się popularny między innymi dzięki memom. Ta pozycja kucania miałaby być charakterystyczna przede wszystkim dla mieszkańców krajów Europy środkowo-wschodniej. Jak się okazuje, ma także wartości... zdrowotne.

Wstał i nagle przykucnął w studiu. Te słowa mogą odmienić twoje życie
Poprawnie wykonany słowiański przykuc (Twitter, Kanał Sportowy)

Istnieje wiele sposobów na to, aby zadbać o swoje zdrowie. Niektóre na pierwszy rzut oka wydawać się mogą zaskakujące, ale mają dobre właściwości dla naszych organizmów. Jednym z nich jest... słowiański przykuc.

To spopularyzowana przez internetowe memy pozycja kucania, charakterystyczna dla Rosjan oraz innych krajów słowiańskich (w tym Polaków). Charakterystycznym elementem tej pozycji jest ubiór osób ją praktykujących - czytamy na portalu miejski.pl, który jest słownikiem slangu.

O pozytywnym wpływie głębokiego przysiadu na organizm mówił Maciej Matracki. Trener personalny gościł w piątek w programie KS Poranek na Kanale Sportowym.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: tak się bawi polska sportsmenka. Na setnym piętrze!
Słynny przykuc słowiański znany jest też w kulturach wschodnich - mówił Matracki.
To jedna z najzdrowszych pozycji dla człowieka, bo rozciągamy całe ciało - nogi, plecy, można dołożyć ramiona. Róbmy to nawet w przerwie w pracy - dodał.

Przy okazji zaprezentował, jak należy wykonywać poprawnie tzw. słowiański przykuc (zobacz zdjęcie poniżej). Jak się okazuje, ta pozycja pozwala na przywrócenie naturalnego zakresu ruchu w stawach skokowym czy biodrowym. Ma także m.in. pozytywny wpływ na dolną część pleców.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jak przeczytać można na portalu f5.pl, pojawia się jednak problem. Sporo osób nie potrafi bowiem długo wytrzymać w takiej pozycji, ponieważ nasze mięśnie się od tego odzwyczaiły.

Siedzący tryb życia jest niezwykle niezdrowy i może prowadzić do otyłości, cukrzycy, chorób wieńcowych problemów z jelitami czy chorób pleców, z którymi zmaga się coraz więcej osób. Odpowiedzią na te problemy może być... słowiański przykuc. Okazuje się, że warto go robić raz dziennie - czytamy.
Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić