Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera| 

"Stoimy w cyrku". Oto sceny z Tatr

592

- Stoimy w cyrku. W kolejce za biletami - tak zaczyna się relacja jednego z polskich turystów, który utknął w korku na Giewont. Szykując się na wejście na jeden z popularniejszych szczytów polskich Tatr, należy uzbroić się w sporą dozę cierpliwości.

"Stoimy w cyrku". Oto sceny z Tatr
"Stoimy w cyrku". Sceny w Tatrach (TikTok)

Od lat Tatry są oblegane przez turystów w miesiącach letnich. Chociaż wakacje 2022 dopiero się rozpoczynają, to Zakopane i jego okolice już przeżywają oblężenie. Sprzyja temu m.in. dobra pogoda, jaka w ostatnich dniach panuje w Polsce. Przełożyło się to na olbrzymie ilości osób na górskich szlakach.

"Stoimy w cyrku". Sceny w Tatrach

Na TikToku pojawiła się relacja jednego z polskich turystów, który postanowił pokazać, jak obecnie wygląda wejście na Giewont - jeden z popularniejszych szczytów w polskich Tatrach. Obrazki przedstawione na krótkim filmie mogą szokować. Kolejka fanów górskich spacerów wydaje się nie mieć końca.

- Stoimy w cyrku, w kolejce za biletami. Podobno dwie godziny czekania, nie ściemniam. No co? Fajnie jest - mówi mężczyzna na nagraniu i pyta znajomego, czy warto było wybierać się w wyprawę na Giewont o takim czasie. - Bardzo - słyszy w odpowiedzi.

- Zobaczymy ten Giewont z góry, ale to, co się tutaj dzieje w czerwcu... a nie chcę wiedzieć, co tutaj się dzieje w lipcu i sierpniu - dodał polski turysta.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Nagranie wywołało lawinę komentarzy i dyskusję na temat zachowania Polaków w górach. "Dużo osób wchodzi nie mając kondycji, w klapkach, nieprzygotowani. Myślą, że są na deptaku w Warszawie i to dlatego" - napisał jeden z użytkowników. "Dlatego jeżdżę w góry we wrześniu, pustki są wspaniałe" - dodał kolejny.

"Śmieszą mnie ludzie, którzy tam czekają. Przecież góry są tak rozległe i jest dużo więcej ładnych miejsc" - zauważył inny z internautów. "Po drugiej stronie na Słowacji pustki i jeszcze piękniejsze widoki" - napisano w kolejnym komentarzu.

Należy pamiętać, że mimo sporej popularności Giewont wcale nie jest łatwym szczytem. Niedoświadczonym sporą trudność mogą sprawić łańcuchy, wyślizgane skały i ekspozycja. Tymczasem wiele osób wybiera się tam z małymi dziećmi, bez odpowiedniego przygotowania. Giewont jest też bardzo niebezpieczny podczas burzy - przez krzyż, który stoi na szczycie góry.

A jakie są wasze doświadczenia ze zdobywaniem Giewontu? Czy warto spędzić tyle godzin w kolejce na szczyt? Czekamy na wasze komentarze.

Zobacz także: Pierwszy taki przypadek nad Bałtykiem. "Wzbudził sensację wśród turystów"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić