Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...

Cichy zabójca. Sygnał, że za chwilę możesz dostać udaru

106

Udar mózgu to choroba, którą ciężko zdiagnozować, ponieważ przez dłuższy czas pozostaje w ukryciu. Poza tym schorzenie często daje nieoczywiste objawy. Dowiedz się, jakie symptomy mogą świadczyć o zbliżającym się cichym zabójcy, jakim jest udar mózgu.

Objawy cichego udaru
Objawy cichego udaru (Getty Images)

Udar mózgu – cichy zabójca

Cichy udar jest skutkiem zaburzenia przepływu krwi w małych naczyniach krwionośnych. To schorzenie różni się od udaru jawnego intensywnością objawów. O cichym udarze mózgu może świadczyć nagłe ukucie w połowie twarzy, po którym następuje ostry ból.

Według badań statystycznych 44 proc. osób dotkniętych cichym udarem, skarżyły się wcześniej na zaburzenia widzenia, takie jak nieostry obraz przed oczami. Innymi objawami są niewyraźne mówienie i nieuzasadnione problemy z utrzymaniem równowagi.

Uporczywe zmęczenie, które pojawia się nawet, gdy nie wykonywaliśmy żadnej ciężkiej fizycznej pracy, również jest niepokojącym sygnałem. Niekiedy za objaw udaru mózgu można uznać czkawkę i trudności z oddychaniem. Tym symptomom towarzyszy nierzadko arytmia, co prowadzi do niedotlenienia organizmu.

Cichy udar może powodować uszkodzenie istoty białej w układzie nerwowym, czego rezultatem mogą być różne niebezpieczne dolegliwości. Ciche udary przyczyniają się do rozwoju choroby Alzheimera i Parkinsona.

Tego rodzaju zaburzenie pracy układu nerwowego można jednoznacznie zdiagnozować podczas badania rezonansem magnetycznym. Jeżeli zauważysz u siebie często powtarzające się wyżej wymienione objawy, to być może doświadczasz cichego udaru mózgu. Takich sygnałów nie wolno bagatelizować.

Autor: KGG
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić