Działa jak kroplówka. Rozbija zakrzepy, zapobiega zatorom w tętnicach

95

Sok z brzozy nie jest tak popularny, jak woda kokosowa, herbata matcha, woda z cytryną czy sok z aloesu, co wcale nie oznacza, że ma mniej walorów zdrowotnych. Dowiedz się, dlaczego warto regularnie sięgać po tę odżywczą miksturę.

Sok z brzozy
Sok z brzozy

Niezwykłe właściwości soku z brzozy

W soku z brzozy znajdziemy wiele odżywczych składników takich jak witamina C, witaminy z grupy B, potas, miedź, żelazo, magnez, fosfor, aminokwasy, sole mineralne oraz kwas cytrynowy i jabłkowy. Dzięki obecności tych cennych elementów picie tego napoju podnosi naszą odporność, zabija bakterie i wirusy, oczyszcza organizm z toksyn i tym samym chroni nas przed rozwojem wielu poważnych chorób. Sok z brzozy znajduje również zastosowanie w kosmetyce i korzystnie wpływa na kondycję naszych włosów.

Sok brzozowy można kupić, ale warto przygotować go samodzielnie. Wówczas będziemy pewni, że ten napój zawiera tylko i wyłącznie naturalne składniki. Żeby przygotować sok z tego drzewa, należy wiosną znaleźć brzozę, która ma przynajmniej 10 lat. W pniu wiercimy dziurkę o głębokości 4 cm i wkładamy w nią rurkę. Jej koniec umieszczamy w pojemniku, gdzie będzie skapywał sok. Najlepiej użyć do tego 5 litrowej butelki. Ważne, żeby była zakręcona, wtedy do środka nie dostaną się żadne insekty. Ten proces może trwać nawet dwa dni.

Nektar z brzozy działa jak kroplówka. Przeciwdziała powstawaniu kamieni nerkowych, rozwojowi anemii oraz działa korzystnie na układ krążenia, ponieważ zapobiega powstawaniu zakrzepów i zatorów w naczyniach krwionośnych. Sok z brzozy wykazuje właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Po ten naturalny nektar powinny sięgać osoby cierpiące na wrzody żołądka, nadżerki i zespół jelita drażliwego. Nadaje się on również do użytku zewnętrznego. Okład na bazie soku brzozowego pomaga na obrzęki, otarcia i oparzenia.

Warto wspomnieć, że nie tylko sok z pnia i gałęzi brzozy posiada prozdrowotne właściwości. Picie soku z liści i młodych pączków również wpływa korzystnie na kondycję naszego organizmu.

Autor: KGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić