Grypa może mieć fatalne konsekwencje. Lekarz alarmuje

0

Niektórzy uważają, że grypa jest niezbyt groźną infekcją i że wystarczy ją po prostu "wyleżeć" w łóżku. To bardzo złe podejście, które może mieć opłakane skutki. Powikłania po grypie bywają szalenie niebezpieczne. Wymowne są tutaj choćby statystyki - zakażenia dróg oddechowych to piąta przyczyna zgonów w Polsce!

Grypa może mieć fatalne konsekwencje. Lekarz alarmuje
Grypa może być chorobą śmiertelną (Pixabay)

Niestety, niektórzy nie zdają sobie sprawy z tego, że grypa może być bardzo groźna dla zdrowia, a nawet i życia. Z medycznych danych jasno wynika, że zakażenia dróg oddechowych często kończą się śmiercią.

Zakażenia dróg oddechowych to piąta przyczyna zgonów w Polsce. Dzieje się tak, mimo że z chorobami infekcyjnymi umiemy skutecznie walczyć, a naszą bronią są przede wszystkim szczepienia, które nie zawsze chronią przed zachorowaniem, ale zabezpieczają nas przed groźnymi powikłaniami - powiedział prof. dr hab. n. med. Adam Antczak, cytowany przez "Super Express".

Grypa jest wirusową chorobą dróg oddechowych. Rokrocznie powoduje epidemie. Zarażamy się nią metodą kropelkową - gdy ktoś wokół nas kicha lub kaszle. Szczyt zachorowań na grypę w Polsce przypada zimą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Barbara Bursztynowicz o skomplikowanej sytuacji rodzinnej Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej

Jak objawia się grypa? Najczęściej za sprawą nagle pojawiającej się gorączki, kaszlu, bólu głowy, bólu mięśni, a także stawów. Poza tym do objawów zaliczyć można zmęczenie, bóle gardła oraz katar. Objawy mogą utrzymywać się przez ponad 14 dni.

Jak zapobiec skutkom grypy?

Jak można ustrzec się niebezpiecznych konsekwencji? Na uniknięcie zarażenia pozwolić może choćby przyjęcie szczepionki przeciwko grypie.

Widzimy dalszą potrzebę edukowania całego społeczeństwa na temat profilaktyki grypy, ale także innych chorób infekcyjnych, ich skutków i możliwości leczenia. Zdecydowaliśmy się na kolejne wyzwanie i mamy nadzieję, że razem z naszymi partnerami przyczynimy się do wzrostu poziomu wyszczepialności w Polsce, a tym samym spadku zachorowań na choroby zakaźne, którym można zapobiegać poprzez szczepienia - zaznaczył prof. dr hab. n. med. Adam Antczak.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić