Lekarka pokonała raka w IV stadium. Mówi, co jadła niemal codziennie

30

Dr Odile Fernandez miała zaawansowanego raka jajnika. Po diagnozie zaczęła przywiązywać ogromną uwagę do diety. Jej dieta to nie jest recepta na pokonaniu nowotworu, ale na pewno pomoże żyć zdrowo.

Lekarka pokonała raka w IV stadium. Mówi, co jadła niemal codziennie
Lekarka zajadała się brokułami, cebulą i czosnkiem (Licencjodawca)

Od wielu lat eksperci z różnych zakątków świata nieustannie podkreślają znaczenie odpowiedniej diety w profilaktyce przeciwnowotworowej. Dr Odile Fernandez, która sama zmierzyła się z nowotworem jajnika, doskonale rozumie tę kwestię.

Obecnie, poza praktyką lekarską, dr Fernandez jest także autorką licznych publikacji na temat zdrowia. W swojej pracy zwraca szczególną uwagę na trzy produkty, które jej zdaniem mają potężne właściwości antyrakowe.

Dr Odile Fernandez jest nie tylko doświadczoną lekarką rodzinną, ale także byłą pacjentką onkologiczną. Kiedy dowiedziała się, że ma zaawansowanego raka jajnika, który był już w czwartym stadium rozwoju, postanowiła zgłębić temat związku między nowotworami a dietą, emocjami i stylem życia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Magda Gessler mówi, jak wygląda jej dieta. "Tak schudłam 13 kilogramów"

Po zebraniu wielu danych z badań naukowych dr Fernandez wprowadziła szereg zmian w swoim dotychczasowym modelu żywienia. Po zakończeniu walki z rakiem postanowiła podzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą, co zaowocowało wydaniem książki zawierającej przepisy kulinarnych o właściwościach antyrakowych.

Wiele z tych przepisów lekarka udostępnia również w internecie. "Rak to choroba, której można zapobiegać, modyfikując naszą żywność i styl życia" – podkreśla dr Fernandez.

Dr Fernandez zwraca szczególną uwagę na kilka produktów, które mają silne działanie antynowotworowe. W swojej diecie starała się jak najczęściej spożywać trzy z nich. Pierwszym z nich jest cebula, która oprócz cennych witamin i składników mineralnych, zawiera jeden z najsilniejszych bioflawonoidów – kwercetynę.

Ten silny związek jest przez niektórych naukowców kojarzony z hamowaniem komórek nowotworowych różnych typów raka, takich jak rak trzustki, piersi, prostaty, wątroby czy jajnika. Pewne badania dowiodły, że spożywanie około siedmiu cebul tygodniowo może zmniejszać ryzyko rozwoju raka jelita grubego nawet o 50 procent.

Pokonała raka w IV stadium. Co jadła?

Dr Fernandez podkreśla, że szczególnie cenna w profilaktyce przeciwnowotworowej jest cebula czerwona, ze względu na zawarte w niej antocyjany, które potęgują działanie kwercetyny.

Kolejnym warzywem, które lekarka poleca, jest brokuł. Zawiera on nie tylko kwercetynę, ale także sulforafan i glukozynolany, które wykazują silne działanie antynowotworowe. Badania dowiodły, że te związki stymulują nasz układ odpornościowy do walki z komórkami rakowymi.

Dr Fernandez zaleca również włączenie do diety czosnku, który jest bogaty nie tylko w kwercetynę, ale także w allinę. Badania wykazały, że regularne spożywanie czosnku (1-2 ząbki dziennie) może chronić przed rakiem okrężnicy. Warto jednak pamiętać, aby przed spożyciem czosnku zmiażdżyć go lub posiekać i odstawić na około 10 minut. W tym czasie allina przekształca się w allicynę - substancję o potężnych właściwościach antynowotworowych.

Autor: ŁD
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić