Naturalne lekarstwo na problemy z jelitami. Szybko zregeneruje wątrobę

2

Lecznicze właściwości kasztanów ceniły już nasze prababcie. Doskonale sprawdzają się przy problemach z jelitami, obrzękami, usuwają też toksyny z organizmu. Sprawdź, jak przygotować domową miksturę z kasztanów.

Kasztany mają wiele właściwości prozdrowotnych
Kasztany mają wiele właściwości prozdrowotnych

Nie bez powodu wyciąg z kasztanowca jest używany do produkcji preparatów leczniczych i w kosmetyce. Kasztanowiec pomaga pozbyć się dolegliwości ze strony układu trawiennego, krwiaków, odmrożeń i cellulitu, a także wzmacnia naczynia krwionośne, chroniąc przed zakrzepicą. W liściach, owocach, nasionach, korze i białych kwiatach kasztanowca znajdują się cenne dla organizmu flawonoidy, saponiny triterpenowe, fenolokwasy, garbniki, cukry oraz związki mineralne.

Dzięki zawartości escyny i flawonoidów kasztan rozrzedza krew, zapobiega tworzeniu się zakrzepów, zmniejsza lepkość krwi i wspomaga jej prawidłowy przepływ w naczyniach krwionośnych. Kasztan świetnie sprawdza się tez w leczeniu zastojów żylnych, zakrzepowego zapalenia krwi i hemoroidów.

Escyna obecna w nasionach kasztanowca poprawia elastyczność naczyń włosowatych, zapobiega ich rozszerzaniu i pękaniu. Zażywanie wyciągu z kasztanowca pomaga pozbyć się toksyn z tkanki podskórnej, zwęża pory i poprawia napięcie skóry.

Jednym ze sposobów na wykorzystanie prozdrowotnych właściwości kasztanowca jest przyrządzenie nalewki z owoców tego drzewa. W tym celu należy zebrać kilkanaście dojrzałych kasztanów, rozgnieść je na drobne kawałki i wrzucić do słoika. Potem do pojemnika wlewamy szklankę chłodnej, przegotowanej wody i pół litra spirytusu.

Słoik z mieszaniną odstawiamy na miesiąc i co kilka dni potrząsamy, żeby wymieszać składniki. Po upływie tego czasu całość przecedzamy, przelewamy do butelki i wstawiamy do lodówki. Nalewką można nacierać bolące mięśnie i stawy lub pić trzy razy dziennie przed posiłkiem. Jedna porcja to pięć kropli mikstury na kieliszek wody.

Kasztany są również naturalnymi odpromiennikami. Neutralizują szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne, dlatego wiele osób trzyma je w pobliżu komputerów, telewizorów, telefonów komórkowych i mikrofalówek.

Autor: KAM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić