Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KAM
|

Naukowcy przebadali 113 tys. osób. Przez lata żyliśmy w błędzie

246
Podziel się:

Od wielu lat uważaliśmy, że w trosce o nasze zdrowie, zamiast czerwonego mięsa lepiej sięgnąć po drób. Wyniki najnowszych badań podważają tę teorię.

Mięso drobiowe może podnosić poziom złego cholesterolu
Mięso drobiowe może podnosić poziom złego cholesterolu

Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem w 2015 roku oficjalnie uznała, że spożywanie czerwonego mięsa jest jednym z czynników ryzyka chorób nowotworowych. Wyniki badań naukowych wielokrotnie udowodniły, że zbyt duża ilość tego mięsa w codziennej diecie może przyczynić się do rozwoju komórek rakowych w jelicie grubym, a nawet do przedwczesnego zgonu.

Za zdrowszą alternatywę dla mięsa wieprzowego i wołowego powszechnie uważano drób. Jak się jednak okazuje, spożywanie białego mięsa może być tak samo niebezpieczne dla zdrowia, jak jedzenie czerwonego mięsa. Z badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego wynika, że te dwa rodzaje mięsa tak samo podnoszą stężenie złego cholesterolu LDL w krwi, przez co zwiększają ryzyko miażdżycy, zawału serca i udaru mózgu.

Grupa biorąca udział w badaniu liczyła 113 tys. osób. Byli to ludzie w wieku między 21. a 65. rokiem życia. Badani zostali w sposób losowy przydzieleni do dwóch grup. W pierwszej grupie dieta była bogata w tłuszcze nasycone, natomiast w drugiej grupie zawartość tego rodzaju tłuszczów była niska. Uczestnicy eksperymentu jedli białe mięso (kurczak i indyk) i czerwone mięso (wołowina i wieprzowina), a potem przez cztery tygodnie w ich jadłospisie mięso w ogóle nie występowało.

Za każdym razem, kiedy dieta ulegała zmianie, od badanych pobierano próbki krwi. Naukowcy zaobserwowali, że duża ilość tłuszczów nasyconych w codziennym menu podnosi poziom złego cholesterolu LDL w organizmie.

Wyniki analizy pokazały również, że czerwone mięso w takim samym stopniu, co białe mięso, przyczynia się do zbyt wysokiego cholesterolu, co zaskoczyło nawet samych naukowców. Prof. Roland Kraus, główny autor badań stwierdził, że tylko całkowite wykluczenie mięsa z diety może pomóc obniżyć niebezpieczne stężenie cholesterolu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(246)
Gość
8 miesięcy temu
Każda żywność to szkodliwa rakotwórcza chemia
MMMM
8 miesięcy temu
Polecam sprawdzić tego pana Ronalda Krausa - okazuje się (info z wikipedii), że gość otrzymuje granty od producentów.... wołowiny. Hmm ciekawe
Renata
8 miesięcy temu
Te dyrektorek ty masz rozum? Bo takie bzdety piszesz, że ciężko się te bzdury czyta. Jedź do Szwabi tam pokład znajdziesz, tam Twoje ziomy.
Renata
8 miesięcy temu
Ludziom żyje się teraz o niebo lepiej ni za rządów PO paprancow od Ryzego.
dyrektor
8 miesięcy temu
Pis zrobił drożyzne i rozdaje nasze pieniądze tym samym powiększa dług publiczny ludziom się żyje gorzej należy ten rząd podać do dymisji a najgorsze zło to 500+    !!!!!!!!!! PIS podzielił ludzi i rodziny jednym daje 14ke tym daje co nie chciało się robić a teraz podatek nieroby nie będą płacić podatku a ci co całe życie zapiepszali dalej będą płacić podatek taki podział robi PIS a w dodatku daje 500+ dzieciorobom z naszych podatków a oni chlają za te pieniądze i nie muszą pracować jest wiele przykładów udokumentowanych ludzie co się słyszy mają już dość tego rządu nikt już na PIS nie zagłosuje bo to druga komuna drożyzna goni drożyzne non stop podwyżki na 500+ dość a teraz PIS rozdaje dzieciorobom 12tys zł my was niedługo rozliczymy !  To koniec PISowców .A emerytów którzy pracowali ciężko to się ich dyskryminuje tylko daje się tym nierobom ! W tym kraju tylko dobrze żyją celebryci księża piłkarze i ci w rządzie podwyżki sobie robią po 10tys a większość ma zarobki miljonowe a ludzom pracy lub emerytom po 50zł podwyżki a w sklepach co tydzień podwyżki ludzie musimy wyjść na ulice i to zmienić !!!!!!!
Apsik
8 miesięcy temu
Co jest dobre i jest w danej chwili- byle z umiarem- dobre jest. A co nie jest dla ludzi dobre to powiedziano w Biblii. Żyjemy na chwilkę. Jedni dłuższą, inni krótszą. Ważne kim jesteśmy w naszym człowieczeństwie i rozwoju na skali porównawczej. Jaką mamy świadomość?- Konsumpcyjną, zakupową, własne myślenie głębokie i medytacyjne, czy na poziomie zazdrosnych wyścigów kształcenia się by zdobyć potwierdzenie fachowości, materialistycznego spełniania, przywiązań różnorakich, itd., itp. Manna z nieba leci tym, którzy myślą o wartości rzeczy duchowych i materialnych, w tym o sobie i innych ludziach, o przemijaniu, o Bogu, o tym kim jest człowiek w ogóle i tworzą dobro na Ziemi swoimi myślami: Ludzie powściągliwi, opanowani, mądrzy, żyjący z wiary i z DUCHA. - Jedzenie pobłogosławione modlitwą - nigdy nie zaszkodzi a nawet wyjdzie na zdrowie. Uczulenie ? - Na to trzeba uważać i na te płazy itp.
Zólzolina
8 miesięcy temu
Wszystko w nadmiarze jest nie dobre nawet i nie trzeba być uczony żeby to wiedzieć pozdrawiam
Kazwmeks
8 miesięcy temu
W zależności kto zapłaci więcej niezdrowe jest jedzenie czegokolwiek 😡😡😡😡.
Doktor x
8 miesięcy temu
Mam 40 lat, pamiętam z lat 90-tych jak "naukowcy"stwierdzili że spożywanie jajek prowadzi do miażdżycy,teraz jajka nagle mają dużo witamin i mikroelementów,jakim cudem dajemy się zrobić w takie bambuko?Od wieków ludzkość żyła na darach natury,one są dla nas tylko żeby były bez wszechobecnej chemii!!!!!!!!!!
Mundek
8 miesięcy temu
Sory ale wy błędzie tkwicie od zawsze
Mniszkówna
8 miesięcy temu
Tak tylko przypominam że w latach 50 ubiegłego wieku leczono niewygodnych pacjentów lobotomia, wynalazca tej metody dostał nawet Nobla, w tym samym czasie modnisiom chcącym zachować urodę i młodość, zalecano kremy i syropki z polonem, jeszcze w latach 80 ubiegłego wieku, naukowcy na usługach firm tytoniowych, zaprzeczali ze papierosy szkodzą, przedstawiając oczywiście badania. Tyle na temat rzetelności ludzi medycyny i nauki.
Bartuś
8 miesięcy temu
Polecam żywie optymalne dr. Kwaśniewskiego czerwone mięso izdrowie nalata
KrisPit1984
8 miesięcy temu
Z pomocą idzie filantrop Bill Gates 😂😂😂twórca syntetycznego mięsa lol
Zdrowa
8 miesięcy temu
Od kiedy zaczęliśmy jeść tylko indyka, to mojemu mężowi znacznie spadł cholesterol. Jego całkowita wartość wynosi 90. Lekarz mówił, że takiego wyniku jeszcze nie widział
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić