Pogromca wirusów. Stawia na nogi podczas choroby

55

Ten trochę zapomniany i niedoceniony owoc posiada wiele prozdrowotnych właściwości. Z pigwy można zrobić pyszny i zdrowy sok, który warto pić szczególnie podczas sezonu jesienno-zimowego. Sprawdź prosty przepis na miksturę z pigwy.

Sok z pigwy
Sok z pigwy

Sok pigwowy – przepis i właściwości

Składniki potrzebne do zrobienia soku:

  • 1 kg pigwy,
  • 1,2 kg cukru.

Przygotowanie:

Na początek owoce umyj pod ciepłą bieżącą wodą, usuń z nich gniazda nasienne i pokrój na drobne kawałki. Następnie pokrojoną pigwę przełóż do naczynia, zasyp cukrem i przykryj ściereczką. Owoce należy odstawić na tydzień i kilka razy dziennie wymieszać składniki.

Po upływie tego czasu cukier się rozpuści, a owoce wypuszczą sok. Sok odcedź za pomocą sitka i przelej do butelek. Ostatnim krokiem jest pasteryzacja i odstawienie soku z pigwy w chłodne miejsce.

W pigwie znajdziemy sporo cennej witaminy C oraz fosfor, magnez, żelazo, potas, wapń. Regularne sięganie po sok z pigwy podnosi odporność, chroni organizm przed grypą i przeziębieniem, a także poprawia samopoczucie w okresie jesienno-zimowego przesilenia.

Sok z pigwy to pogromca wirusów i bakterii. Sprawdza się również jako naturalny lek na suchy kaszel, infekcje układu oddechowego, zgagę i niestrawność. Dzięki zawartości pektyn sok z miąższy tych owoców pomaga oczyścić organizm z toksycznych substancji i metali ciężkich. Polifenole obecne w pigwie niszczą szkodliwe wolne rodniki i zmniejszają ryzyko nowotworów.

Sok na bazie owoców pigwy usprawnia proces trawienny i dba o prawidłowe funkcjonowanie wątroby. Przyśpiesza również przemianę materii, dzięki czemu łatwiej spalimy nadmiar tkanki tłuszczowej.

Autor: KGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić