Milena Górecka| 

Prawie nie zawiera tłuszczu i cholesterolu. Jedno z najzdrowszych mięs

43

Strusina wyróżnia się niezwykle korzystnym profilem odżywczym. To mięso, które może pochwalić się wysoką zawartością białka oraz wyjątkowo niską zawartością tłuszczu (zaledwie 0,9 proc.) i cholesterolu. To jednak nie koniec korzyści z jedzenia tego mięsa.

Prawie nie zawiera tłuszczu i cholesterolu. Jedno z najzdrowszych mięs
Czy warto jeść strusinę? (Licencjodawca, Matthew de Lange)

Właściwości odżywcze mięsa strusiego

Strusina jest również bogata w kwas arachidonowy (wzmacniający układ nerwowy i odporność, chroniący przed chorobami autoimmunologicznymi), witaminy z grupy B, miedź, selen, cynk oraz peptydy biologicznie aktywne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dlaczego warto sięgnąć po mięso z perliczki?

Jest też wolna od niezdrowych dodatków (hormonów, sterydów, konserwantów), co jest zasługą rygorystycznych standardów hodowli i produkcji. Strusie hodowane są zawsze na wolnym i odpowiednio przystosowanym wybiegu.

Dla kogo sprawdzi się strusina?

Mięso strusia uznawane jest za mięso "najwyższej klasy". Jest idealnym wyborem dla osób dbających o zdrowie serca i układu krążenia oraz zagrożonych cukrzycą lub nowotworami. Strusina jest zalecana dla osób zmagających się z anemią oraz nadciśnieniem tętniczym i szczególnie rekomendowane dla sportowców, kobiet ciężarnych i karmiących oraz osób starszych.

Jak smakuje mięso ze strusia?

Strusina zachwyca smakiem zbliżonym do wołowiny, jest jednak od niej delikatniejsza, słodsza i bardziej soczysta. Przygotowanie dań ze strusiny nie stanowi wyzwania - przypomina obróbkę mięsa wołowego. Strusia można serwować zarówno w formie surowej, jak i po (niezbyt długiej) obróbce termicznej.

Najczęściej przygotowywanymi daniami ze strusia są steki, tatar, carpaccio, pieczeń i rolady.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić