Rozbija złogi, wymiata toksyny. Naturalna broń na raka jelit

23

Chociaż o zupie z dyni słyszał pewnie każdy, to sok z tego warzywa jest wciąż mało popularny. To błąd, ponieważ zawiera mnóstwo cennym witamin i składników mineralnych. Jak przygotować ten zdrowotny eliksir?

Dynia ma wiele właściwości zdrowotnych
Dynia ma wiele właściwości zdrowotnych

Sok z dyni. Eliksir na jesienne dolegliwości

Dynia to niekwestionowana królowa jesieni chętnie kupowana nie tylko w celach dekoracyjnych, ale też kulinarnych i coraz częściej też zdrowotnych. Nic dziwnego!

W dyni znajdziemy solidną porcję błonnika, który pomaga pozbyć się zalegających w jelitach złogów, chroni przed rozwojem raka jelita grubego, wspomaga odchudzanie i przyspiesza trawienie. Błonnik pomaga pozbyć się toksycznych substancji z organizmu i zapobiega zaparciom. To jednak nie koniec.

Sok z dyni to zastrzyk witaminy C oraz witamin z grupy B dla naszego organizmu. Oczyszcza wątrobę, chroni trzustkę i działa przeciwzapalnie oraz przeciwnowotworowo. W eliksirze tym znajdziemy również cynk, potas, żelazo oraz magnez. Jego regularne picie jest polecane osobom zmagającym się z problemami skórnymi, trudno gojącymi się ranami czy owrzodzeniami. Co ciekawe, po sok z dyni mogą sięgać nawet dzieci.

Jeśli posiadasz w domu sokowirówkę lub wyciskarkę wolnoobrotową, wystarczy, ze pokroisz dynię na mniejsze kawałki i wrzucisz je do maszyny, a już za chwilę będziesz cieszyć się przepysznym dyniowym eliksirem. Jeśli nie masz takiego sprzętu, zetrzyj na tarce o grubych oczkach dynię oraz np. marchewkę, włóż starte warzywa do garnka, zalej wodą i gotuj aż będą miękkie. Gdy wystygną, zblenduj lub przetrzyj przez sitko.

Dynia świetnie smakuje nie tylko w połączeniu z marchewką, ale i gruszką, kiwi, cytryną czy cynamonem. Smacznego!

Autor: KGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić