Spożywany regularnie zwiększa ryzyko chorób jelit. Omijaj z daleka

221

Jogurt jest naturalnym probiotykiem, który wspomaga trawienie i działa pozytywnie na nasze jelita. Wybór jogurtów naturalnych jest bardzo szeroki, więc czasem trudno się zadecydować, po który produkt sięgnąć. Dowiedz się, jak wybrać najlepszy jogurt.

Nie kupuj jogurtu z dodatkiem aspartamu.
Nie kupuj jogurtu z dodatkiem aspartamu. (Getty Images)

Jogurt naturalny i jogurt grecki są doskonałymi dodatkami do sałatek, zdrowych dań i koktajli. Zawierają cenne witaminę A i D oraz wapń. Nie tylko pomagają na dolegliwości związane z układem trawiennym, ale także wzmacniają budowę naszych włosów, kości i paznokci.

Tego rodzaju jogurty posiadają naturalne probiotyki, czyli żywe kultury bakterii, które podnoszą odporność organizmu i dbają o prawidłowe funkcjonowanie jelit. Poza tym warto je spożywać podczas antybiotykoterapii lub kiedy cierpimy z powodu biegunki. Szczepy bakterii obecnych w jogurtach, do których należą m.in. Lactobacillus bulgaricus, wzmacniają ściany jelit i zapobiegają efektom ubocznym zażywania antybiotyków.

Jednak nie wszystkie jogurty naturalne są zdrowe. Lepiej unikać artykułów spożywczych mających w swoim składzie gumę guar i pektynę. Podobnie jest z jogurtami zawierającymi konserwanty, barwniki i regulatory kwasowości. Jeśli w jogurtach znajduję się aspartam, to lepiej odstawić ten produkt z powrotem na półkę. Nadmiar aspartamu może powodować wzdęcia lub biegunki.

Nie każdy lubi smak jogurtu naturalnego. Takim konsumentom poleca się wzbogacić go kawałkami świeżych owoców, orzechami, odrobiną miodu lub gorzkim kakao. Dzięki temu poprawimy smak jogurtu i podniesiemy jego walory zdrowotne.

Autor: KAM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić