Kamil S. Sikora| 

Tak wątroba woła o pomoc. To znak przeładowania toksynami

20

Jest największym gruczołem w naszym organizmie, który pełni funkcję detoksykującą, filtracyjną, magazynującą i metaboliczną. Kiedy nasza wątroba nie pracuje na najwyższych obrotach, wówczas cierpi cały organizm. Dowiedz się, jakie dolegliwości mogą świadczyć o tym, że czas najwyższy udać się do specjalisty i zmienić swoje niezdrowe przyzwyczajenia.

Tak wątroba woła o pomoc. To znak przeładowania toksynami
Nie ignoruj zmian skórnych. (Licencjodawca, Rungrudee)

Dolegliwości bólowe

Chora wątroba przez długi czas może nie dawać o sobie znać lub wysyłać nietypowe sygnały, które można pomylić z innymi schorzeniami. Jednym z niepokojących objawów jest uczucie ciężkości i ból pojawiające się w górnej części brzucha. Wątroba przeciążona nadmiarem alkoholu i tłuszczu w codziennej diecie sama w sobie nie boli, ale ulega powiększeniu i uciska na sąsiadujące organy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Odtrucie wątroby. Te domowe sposoby pomogą z detoksykacją

Krwawienie

W niektórych przypadkach przy problemach z wątrobą może regularnie występować krwawienie z nosa. Kolejny symptom to siniaki pojawiające się bez wyraźnego powodu, które są związane z zaburzoną krzepliwością.

Zmęczenie

Jedną z przyczyn przewlekłego zmęczenie jest zła kondycja pracy wątroby. Do objawów współtowarzyszących można zaliczyć barka apetytu oraz bóle mięśni i stawów.

Nudności

Nudności, problemy z jelitami, zawroty głowy, biegunka i wymioty to dolegliwości, które mogą oznaczać zaburzoną pracę wątroby. Jeżeli nie ustępują samoistnie, ulegają nasileniu i często występują po zjedzeniu tłustego i obfitego posiłku, wówczas powinniśmy skontaktować się z lekarzem.

Problemy skórne

Jeżeli nasza wątroba jest zanieczyszczona toksynami, wówczas mogą dokuczać nam takie dolegliwości skórne jak świąd, wysypka i podrażnienie. Zdarza się, że tego typu problemy skórne świadczą o zastoju żółci w organizmie.

Wysoka temperatura

Kiedy wątroba nie pracuje prawidłowo, u chorego nierzadko pojawia się ból brzucha i zmęczenie. Jeśli skarżymy się na tego rodzaju problemy zdrowotne, powinniśmy regularnie mierzyć temperaturę naszego ciała. Stan podgorączkowy i gorączka są nietypowymi symptomami stanu zapalnego rozwijającego się w wątrobie.

Żółtaczka

Na zaawansowanym etapie rozwoju choroby wątroby, skóra i białka oczu chorego zmieniają barwę na żółtą. U pacjenta można zauważyć również ciemniejszy mocz i kał o jaśniejszym kolorze.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić