Usuwa żółć, obniża cholesterol, zapobiega cukrzycy. Cenny tłuszcz

2

Olej z ostropestu jest bogatym źródłem cennych witamin i składników mineralnych. Świetnie sprawdza się wspomagająco podczas leczenia cukrzycy, osteoporozy, chorób układu krążenia i wątroby. Dowiedz się więcej o właściwościach tej leczniczej mikstury.

Olej z ostropestu wspomaga pracę wątroby.
Olej z ostropestu wspomaga pracę wątroby. (Getty Images)

Olej z ostropestu produkuje się z ziaren tej rośliny. Jest tłoczony na zimno. Ten produkt nadaje się zarówno do użytku zewnętrznego, jak i wewnętrznego.

Olej z ostropestu plamistego zawiera sylimarynę, która działa przeciwzapalnie, antyoksydacyjnie, rozkurczowo, żółciopędnie i żółciotwórczo. Poza tym ta substancja reguluje stężenie cholesterolu we krwi i hamuje wytrącanie się blaszek miażdżycowych.

Ten leczniczy olej zawiera także kwasy organiczne, które biorą udział w przemianie węglowodanów, będących głównym źródłem energii dla naszego organizmu.

Kolejnym cennymi składnikami oleju z ostropestu są fitosterole, które redukują poziom złego cholesterolu we krwi. Dzięki temu zmniejszają ryzyko rozwoju miażdżycy, udaru, zawału serca oraz hamują rozwój niektórych nowotworów.

W oleju z ostropestu znajdują się też garbniki mające właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne. Te naturalne związki wspierają nasz układ odpornościowy zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz.

Olej z ostropestu ma swoim składzie również kwas linolowy. Jest jeden z kwasów omega-6, który działa pozytywnie na układ immunologiczny, trądzikiem, osteoporozą i pomaga walczyć ze zbędnymi kilogramami. To dlatego jest tak ceniony przez osoby będące na diecie.

Olej z ostropestu plamistego można kupić nie tylko w butelce, ale także w kapsułkach. W każdej z tych postaci skutecznie poprawi kondycję naszej wątroby, gdyż reguluje poziom żółci w tym ważnym organie i wspiera jego prawidłowe funkcjonowanie.

Ponadto olej wytwarzany z nasion ostropestu dostarcza do organizmu witaminę C i K oraz sole mineralne, które wspomagają prawidłowe działanie narządu wzroku, dbają o zdrowie naszej skóry, wspomagają proces trawienny i pomagają w leczeniu oparzeń.

Autor: KAM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić