Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...

Usuwa żółć, obniża cholesterol, zapobiega cukrzycy. Cenny tłuszcz

2

Olej z ostropestu jest bogatym źródłem cennych witamin i składników mineralnych. Świetnie sprawdza się wspomagająco podczas leczenia cukrzycy, osteoporozy, chorób układu krążenia i wątroby. Dowiedz się więcej o właściwościach tej leczniczej mikstury.

Olej z ostropestu wspomaga pracę wątroby.
Olej z ostropestu wspomaga pracę wątroby. (Getty Images)

Olej z ostropestu produkuje się z ziaren tej rośliny. Jest tłoczony na zimno. Ten produkt nadaje się zarówno do użytku zewnętrznego, jak i wewnętrznego.

Olej z ostropestu plamistego zawiera sylimarynę, która działa przeciwzapalnie, antyoksydacyjnie, rozkurczowo, żółciopędnie i żółciotwórczo. Poza tym ta substancja reguluje stężenie cholesterolu we krwi i hamuje wytrącanie się blaszek miażdżycowych.

Ten leczniczy olej zawiera także kwasy organiczne, które biorą udział w przemianie węglowodanów, będących głównym źródłem energii dla naszego organizmu.

Kolejnym cennymi składnikami oleju z ostropestu są fitosterole, które redukują poziom złego cholesterolu we krwi. Dzięki temu zmniejszają ryzyko rozwoju miażdżycy, udaru, zawału serca oraz hamują rozwój niektórych nowotworów.

W oleju z ostropestu znajdują się też garbniki mające właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne. Te naturalne związki wspierają nasz układ odpornościowy zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz.

Olej z ostropestu ma swoim składzie również kwas linolowy. Jest jeden z kwasów omega-6, który działa pozytywnie na układ immunologiczny, trądzikiem, osteoporozą i pomaga walczyć ze zbędnymi kilogramami. To dlatego jest tak ceniony przez osoby będące na diecie.

Olej z ostropestu plamistego można kupić nie tylko w butelce, ale także w kapsułkach. W każdej z tych postaci skutecznie poprawi kondycję naszej wątroby, gdyż reguluje poziom żółci w tym ważnym organie i wspiera jego prawidłowe funkcjonowanie.

Ponadto olej wytwarzany z nasion ostropestu dostarcza do organizmu witaminę C i K oraz sole mineralne, które wspomagają prawidłowe działanie narządu wzroku, dbają o zdrowie naszej skóry, wspomagają proces trawienny i pomagają w leczeniu oparzeń.

Autor: KAM
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Dyrektor LP wydał polecenie. Trwa akcja Straży Leśnej w polskich lasach
Miss upadła na ulicy. Druzgocąca diagnoza dla 27-latki
Był kościół, jest basen. Niezwykły widok w Londynie
"Nie odda ulubionej zabawki". Ekspert pewny ws. Putina
Wstrząsające nagranie z Seulu. Motocyklista wpadł do dziury. Nie żyje
Ten zabieg wykonaj wiosną. Aronia obsypie się owocami
"Każdy chciałby znaleźć się na pierwszej linii". Rosyjski duchowny szokuje
Rekordowy wynik 33. Finału WOŚP. Jurek Owsiak podał kwotę
Rzecznik Kremla o dialogu z USA. "Pragmatyczny i konstruktywny"
Dezercja w północnokoreańskim wojsku. Był nękany, poszło o papierosy
Ukrainiec driftował na parkingu. Policjanci nie mieli litości
Rozsyp na trawniku jeszcze w marcu. Trawa będzie soczyście zielona
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić