Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Karolina Woźniak
|
aktualizacja

Greta Thunberg podsumowała politykę klimatyczną UE. W dwóch słowach

383
Podziel się:

Celem "Green Deal" - pierwszej ustawy dotyczącej klimatu - jest osiągnięcie zerowej emisji dwutlenku węgla do 2050 roku. Zdaniem Grety Thunberg plan, który ma zapobiec zmianom klimatycznym, jest tak słaby, że praktycznie oznacza "poddanie się".

Greta Thunberg w Brukseli.
Greta Thunberg w Brukseli. (Getty Images)

Podczas przemówienia, które wygłosiła aktywistka w Parlamencie Europejskim w Brukseli, powiedziała, że zaprezentowane prawo klimatyczne oznacza tylko "puste słowa". Aktywistka uznała, że potrzebujemy nie tylko celów na 2030 rok i 2050 rok, ale "przede wszystkim potrzebujemy ich na 2020 rok i już teraz musimy drastycznie ograniczyć emisję dwutlenku węgla".

Greta Thunberg w Parlamencie Europejskim. Jej zdaniem ustawa dotycząca klimatu to oznaka "poddania się"

Greta Thunberg stwierdziła, że "nie będziemy zadowoleni z niczego innego niż ścieżka naukowa, która daje nam najlepszą możliwą szansę ochrony przyszłych warunków życia ludzkości i życia na ziemi, jakie znamy".

Wszystko inne sprowadza się do "poddania się". To prawo klimatyczne oznacza "poddanie się", bo przyroda nie targuje się, nie można zawrzeć umowy z fizyką. Nie pozwolimy poddać się naszej przyszłości - kontynuowała młoda aktywistka.

Zdaniem Intergovernmental Panel on Climate Change - organu, który został utworzony w 1988 na wniosek członków ONZ, emisja dwutlenku węgla musi zostać zredukowana do zera, żeby ograniczyć globalne ocieplenie do 1,5 stopnia Celsjusza. Niektóre kraje zdecydowały się znacznie szybciej zlikwidować emisję gazu do atmosfery - Finlandia chce osiągnąć cel do 2035 roku.

Globalne ocieplenie ma negatywne skutki na nasz klimat. Może spowodować takie zmiany jak topnienie lodowców, światowy wzrost poziomu mórz, a także zmniejszenie się pokrywy lodów morskich Arktyki.

Zobacz także: Zobacz także: Greta Thunberg w Davos o polskich górnikach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(383)
~antyunionus
8 miesięcy temu
Mówi ,że zatrzymać emisję CO2 trzeba już teraz ,a nie w 2050 roku? No to niech da dobry przykład i zacznie od siebie popełniając samobójstwo,żeby już nie zatruwać Gai Matki Ziemi swoim śmiercionośnym oddechem
ja też
2 lata temu
Ot autorytet się znalazł i wszyscy jeszcze piszą o niej chyba ma majętnych rodziców
jajco
2 lata temu
Ekspertka!
milo
2 lata temu
zimno ja jest, moze by w koncu przyszlo to ocieplenie
Dfh
2 lata temu
Dziecko z autyzmem ekspertem Brukseli...
Polak
2 lata temu
Spojrzenie djablicy.
Titanic
2 lata temu
Ona mi się tak podoba że chcę się z nią umówić na randkę
Prowda
2 lata temu
Bardzo mądre dziecko.Właśnie "dziecko",bo niektórzy co tu się wypowiadają to stare pryki którym zostało mniej życia i im obojętne jest w jakim świevie będą żyły kolejne pokolenia,nasze dzieci. Oby więcej takich jak ona, ignoranci!
Bogo
2 lata temu
Greta Thunberg.Nowy wysłannik kosmitów.Jak stopnieją lodowce,to poznamy wszystkie ukryte tajemnice pod nimi.A jest tam co oglądać😜😜😜
Lolek
2 lata temu
Niech zasadzi hoch jedno drzewo
Cghu
2 lata temu
Do szkoły, leniu !
Gość
2 lata temu
Niech ona się w końcu zamknie chore dziecko chorych rodziców
Norme
2 lata temu
Czy Świat Oszalał!!!!
NickMoja
2 lata temu
Poddajcie to nieszczęśliwie dziecko przymusowemu leczeniu w zamkniętej klinice psychiatrycznej. Może jeszcze nie jest za późno.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić