Wróć na
aktualizacja

Jack Burns był aktorem i gwiazdą baletu. Ujawniono przyczynę śmierci 14-latka

56
Podziel się

14-letni gwiazdor telewizji i utalentowany tancerz baletu Jack Burns popełnił samobójstwo. Według najnowszych ustaleń policji młody Brytyjczyk powiesił się w rodzinnym domu. Funkcjonariusze nie podejrzewają, żeby w śmierć chłopca zamieszane były osoby trzecie.

Jack Burns był aktorem i gwiazdą baletu. Ujawniono przyczynę śmierci 14-latka
(Facebook.com)
bCZboWrV

Na jaw wychodzą nowe szczegóły. Świadkowie, którzy znaleźli Jacka Burnsa w jego mieszkaniu twierdzą, że 14-latek popełnił samobójstwo, wieszając się. Na miejsce natychmiast wezwane miały zostać służby ratunkowe, ale po przewiezieniu go do szpitala lekarze stwierdzili zgon. Policja nie traktuje jego śmierci jako podejrzanej.

Około godz. 15:30 1 grudnia policja została wezwana do domu w Greenock w związku ze śmiercią 14-letniego chłopa. Trwa dochodzenie w celu ustalenia dokładnej przyczyny jego śmierci, która nie jest uznawana za podejrzaną – ogłosił rzecznik szkockiej policji.

O śmierci Jacka Burnsa jako pierwsza poinformowała jego szkoły tańca. W opublikowanym komunikacie Elite Academy of Dance władze placówki napisały, że sprawą zajmuje się policja oraz wspomniano też, jak dobrym tancerzem i uczniem był 14-latek.

bCZboWrX

Zobacz także: Polka, którą znał cały świat. Ma 95-lat i pracuje jako instruktorka tańca

Piszemy ten post z bardzo ciężkim sercem. Niestety, jak wiecie straciliśmy naszego ukochanego studenta Jacka Burnsa – piszą władze Elite Academy of Dance w udostępnionym na Facebooku oświadczeniu.

Chłopiec miał być kolejnym "Billy Elliotem". W wieku zaledwie 9 lat Burns dostał się do prestiżowej szkoły Glasgow Ballet School. W 2014 roku otrzymał rolę w popularnym serialu "Outlander". Wystąpił także w thrillerze stacji ITV "In Plain Sight" oraz brał udział w kilku produkcjach BBC - informuje mirror.co.uk.

Jack był inspiracją dla wszystkich w Elite i poruszył serca wszystkich, którzy mieli przyjemność pracować z nim i tańczyć od 2012 roku. My, cała rodzina Jacka i jego przyjaciele jesteśmy całkowicie załamani i brakuje nam słów i odpowiedzi – kończą oświadczenie władze Elite Academy of Dance.

bCZboWsd

Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 800 70 2222 całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie. Możesz też napisać maila lub skorzystać z czatu, a listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

bCZboWsy
KOMENTARZE
(56)
Bartek
9 miesięcy temu
Szkoda chłopca, pewnie ambicje i ego rodziców przerosło jego możliwości. Aby targnąć się na życie trzeba mieć solidnego doła.
Małgosia
9 miesięcy temu
Chłopak nie miał normalnego dzieciństwa.Myślę, że za to odpowiedzialni są rodzice.Było dziecko zdolne a Oni jeszcze wyżej i wyżej stawiali poprzeczkę i to jego przerosło.Biedny chłopak nie wytrzymał tej presji rodziców.
Ania
9 miesięcy temu
A rodzice oczywiście nie wiedzieli, że chłopca coś gryzie. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji. Oboje pracujemy z mężem i nie wiem jak nie można widzieć, że dziecko ma problem.
bCZboWsz
Nic
9 miesięcy temu
Szkoda. MI. Tego. Chłopca. Moje. Kondolencje
sagittarius
9 miesięcy temu
"Jack był inspiracją dla wszystkich..." - po takim końcu okazuje się, że nie powinien nią być :(
Najnowsze komentarze (56)
hik
9 miesięcy temu
WYSTARCZY SPOJRZEĆ NA PODOBNE PRZYPADKI MŁODYCH AKTORÓW,MOLESTOWANYCH,WYKORZYSTYWANYCH SEKSUALNIE,TO WSZYSTKO SIĘ DZIAŁO W AMERYCE,JUŻ ICH NIE MA,WIĘC NIE WYKLUCZONE,ŻE TEN MŁODY CHŁOPIEC MIAŁ PODOBNE PROBLEMY I NIKT MU NIE POMÓGŁ,BO TO BY SIĘ WIĄZAŁO ZAPEWNE Z ODSUNIĘCIEM OD WSZYSTKIEGO,I TO JEST DZISIEJSZY ŚWIAT,BROŃMY SIĘ W POLSCE PRZED TAKIM ŚWIATEM.
Antoni
9 miesięcy temu
da się zauważyć, że młode dzieci które nieźle się prezentują są obiektem np. w Rosji, ale chyba UK jest bardzo rosyjskie pod tym względem przeinaczania i interpretacji. Przy okazji, nie taki temat, ale tak mało a Polsce popularyzuje się osiągnięcia sportowe. 10-letnia Karolina z Dębicy, dębickiej szkoły tańca jest wielokrotną mistrzynią świata w tańcu artystycznym.
Amba
9 miesięcy temu
Pewnie kochanek go zdradził. Tam to teraz modne, szczególnie u baletmistrzów.
Hanna
9 miesięcy temu
Smutne ale czasem tak jest że z dzieci na siłę robi się gwiazdy i zabiera sie im dziecinstwoto 14letni chłopak to powinien beztrosko biegać po podwórku i grać w piłkę .....
daro
9 miesięcy temu
Nie przeszedł na castingu?
profesja
9 miesięcy temu
"W związku ze śmiercią 14-letniego chłopa". To młody denat był chłopem czy tancerzem ?
matka
9 miesięcy temu
Więc nie przeginajcie rodzice. Wasze pociechy chcą żyć własnym życiem...
Samanta
9 miesięcy temu
Tak sie konczy,gdy rodzice-bufony,posługują sie dzieckiem,by spełnic własne niespełnione chore ambicje! Spoczywaj w spokoju DZIECINO!!
bCZboWsr
Zbyszek
9 miesięcy temu
https://youtu.be/s0_KDbPNA9M
Justyna
9 miesięcy temu
Musiał czuć się samotny, niedopasowany być może gorszy :(
bamber
9 miesięcy temu
Szkoda chłopa.Coraz mniej rolników.Kto nas wyżywi?
ang.
9 miesięcy temu
co za nieuki pisza felietony dla O2 ? czy nikt tego nie sprawdza? takich wpadek na O2 cala masa...".. jako pierwsza poinformowała jego szkoły tańca…." przepraszam , ale po jakiemu to pisane? Czy moze to pisal ktos dla kogo " polska jezyk to bardzo trudna jezyk??????
boaboy
9 miesięcy temu
szkoła baletowa = szkoła pedofilii
Acne
9 miesięcy temu
Kiedy zabiera się dzieciństwo zabiera się też komuś życie.Chore aspiracje,bycie dorosłym będąc dzieckiem.Bardzo żal.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić