Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Koronawirus. Chiński lekarz podzielił się nowymi ustaleniami na temat COVID-19

513

Lekarze i pielęgniarki wzięli udział w konferencji, na której dzielili się spostrzeżeniami na temat zwalczania koronawirusa. W tym gronie znaleźli się pracownicy medyczni z Chin. Do jakich nowych wniosków doszli?

Nowe ustalenia o koronawirusie. Lekarz z Chin podzielił się wiedzą
Nowe ustalenia o koronawirusie. Lekarz z Chin podzielił się wiedzą (Getty Images, Feature China/Barcroft Studios/Future Publishing)

Ze względów bezpieczeństwa konferencja miała miejsce online. Lekarze i pielęgniarki rozmawiali za pośrednictwem platformy Zoom.

Koronawirus: co nowego ustalili lekarze na temat COVID-19?

Zgodnie z ustaleniami lekarzy koronawirus nie przenosi się przez powietrze, lecz w wyniku bliskiego kontaktu z chorym. Jak podaje "The National" takie wnioski przedstawił Xu Zhihao, chiński profesor pneumologii. Jako wyjątek podał sytuację, kiedy w zamkniętym pomieszczeniu przebywa jednocześnie kilka zarażonych osób.

Ze względu na ustalenia Xu Zhihao wprowadził zmiany w dotychczasowym funkcjonowaniu szpitala. Żeby uniknąć kolejnych zarażeń, pacjenci są badani na progu budynku. Jeśli u kogoś stwierdzono podwyższoną temperaturę, jest on odsyłany do innej placówki w celu przeprowadzenia testów na obecność koronawirusa. Lekarze podchodzą także z większym sceptycyzmem do pozytywnych wyników.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus. Ratownik Marcin Borkowski o zasadach higieny

Aby uniknąć niepotrzebnej paniki, zwracamy większą uwagę na fałszywe wyniki dodatnie i testujemy pacjentów również na obecność przeciwciał – cytuje Xu Zhiha "The National".

Zwrócono również większą uwagę na bezpieczeństwo personelu medycznego. Pracownicy, którzy mają do czynienia z najciężej chorymi pacjentami, przeszli szkolenie w kwestii zakładania i zdejmowania wyposażenia ochronnego. Jeśli wykazują jakiekolwiek objawy COVID-19, są natychmiast izolowani.

Xu Zhihao poruszył także temat chorych, którzy nie wykazują objawów. Podejście do tego typu pacjentów uległo zmianie i teraz są oni poddawani minimum dwutygodniowej kwarantannie, a w jej trakcie bacznie obserwowani i regularnie badani. Jak tłumaczył profesor, taką metodę stosował wcześniej wobec chorych na grypę.

W COVID-19 wciąż jest wiele niewiadomych. Dlatego doświadczenia z pierwszej ręki, od kolegów, którzy przeżyli ciężkie chwile i chętnie dzielą się z nami swoim doświadczeniem, jest nieocenione – podsumował Xu Zhihao ("The National").

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić