o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|
aktualizacja

Koszalin (Zachodniopomorskie). Dzieci dręczone w szkole. Nauczyciele odpowiedzą

161
Podziel się

Prokuratura w Koszalinie (woj. zachodniopomorskie) zakończyła postępowanie w sprawie nauczycieli, którzy mieli znęcać się nad uczniami w szkole w Bielicach. Pedagodzy używali przemocy i wyzwisk. Na wszystko zezwalał dyrektor szkoły koło Koszalina.

Koszalin (Zachodniopomorskie). Dzieci dręczone w szkole. Nauczyciele odpowiedzą
(iStock.com, monkeybusinessimages)
bDYwbbDV

Oskarżeni to nauczyciel angielskiego Marek K. oraz nauczycielka matematyki Barbara W. Pracowali razem w szkole podstawowej w Bielicach niedaleko Koszalina (woj. zachodniopomorskie).

Sprawa znęcania się nad uczniami wyszła na jaw w 2017 roku. Wtedy to Barbara W. zakleiła usta jednego z uczniów taśma klejącą i tak kazała mu czekać do końca zajęć.

W 2017 roku doszło tam do takiego przypadku, że jedna z nauczycielek zakleiła usta ucznia taśmą klejącą. To był początek postępowania, w którego toku przesłuchiwano uczniów szkoły i rodziców, zbierano opinie biegłych specjalistów – mówi tvn24.pl prokurator Ryszard Gąsiorowski.

bDYwbbDX

Podczas przesłuchań na jaw wyszły inne przypadki znęcania się nad uczniami. Okazało się, że oprócz Barbary W. dokonywał tego także Marek K. Nauczyciele często wyzywali uczniów, szarpali i stosowali niezgodne z regulaminem kary. Uczniowie z Bielic byli zastraszeni, przez co nie mówili nikomu o tym, co dzieje się w szkole.

Zobacz także: Wcześniejsza emerytura dla nauczycieli. Ekspert bezlitosny

Oskarżeni nauczyciele nie przyznali się do winy. Swoje zachowanie tłumaczyli tym, że to uczniowie byli niegrzeczni i potrzebna była dla nich kara.

bDYwbbEd

Wobec ucznia nie można w ten sposób stosować siły fizycznej i takiego psychicznego dręczenia. Z tego względu zdecydowano się, że sprawa obojga nauczycieli trafi do sądu rejonowego w Koszalinie. Oboje zostali oskarżeni z art. 207 par. 1 Kk - jest to podstawowy typ przestępstwa znęcania - tłumaczy prokurator.

Oskarżonym, za dokonane czyny, grozi do pięciu lat więzienia. Wcześniej już toczyło się śledztwo w ich sprawie, ale z innego powodu. W 2017 roku do kuratorium wpłynęło anonimowe zgłoszenie o konflikcie nauczycieli, który odbił się na uczniach i atmosferze w szkole. Postępowanie jednak szybko umorzono.

Kilka tygodni później wpłynęło kolejne zgłoszenie. Tym razem dotyczyło incydentu z zaklejeniem ust uczniowi.

W sprawę zamieszany jest także dyrektor placówki spod Koszalina. Prywatnie jest mężem Barbary W. Podejrzewa się, że nie reagował na sygnały o znęcaniu, ze względu na zażyłość z nauczycielką

bDYwbbEe

Pojawiła się także obawa, że postępowanie dyrektora było mniej konsekwentne niż w przypadku, gdyby nie było między nimi zależności – mówi Robert Stępień z Kuratorium Oświaty w Koszalinie.

W kwietniu dyrektor został odwołany ze swojego stanowiska. Nauczyciele Barbara W. i Marek K.l stracili prawo do wykonywania zawodu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDYwbbEy
KOMENTARZE
(161)
tak po prawdz...
2 lata temu
Dać im podwyżki !!! Cięzko pracują jak widać , to sie chyba należy!
Elwira
2 lata temu
Prawdą jest, że w szkole powinna być dyscyplina, mundurki i szacunek do nauczyciela. A potem to ma być przyszłość narodu? I zakaz słuchania muzyki nie wiadomo jakiej przez słuchawki i korzystania w szkole że smartfonów. Na godzinach wychowawczych o ile są powinno mówić się o kulturze i poprawnym słownictwie. Beztresowe wychowanie do niczego nie prowadzi
MIRKA
2 lata temu
SZANOWNI PAŃSTWO TO JEST SKANDAL. JEŻELI SIĘ POTWIERDZA FAKTY TO SPRAWA PROKURATORSKA I SĄD. POZBAWIENIE DOŻYWOTNIE WYKONYWANIA ZAWODU. NAUCZYCIELE TO SĄ LUDZIE Z PRZYPADKU, SPADY ,KTÓRE NIGDZIE SIĘ NIE DOSTAŁY NA STUDIA, NIE PRZYGOTOWANI DO LEKCJI, BRAK PASJI I CHARYZMY. O NAUCZYCIELACH MAM JAK NAJGORSZE ZDANIE ZNĘCALI SIĘ NAD MOIM DZIECKIEM.MNIEMANIE MAJĄ O SOBIE JAKBY BYLI BOGAMI , A SĄ PATAŁACHAMI.
bDYwbbEz
Enmerkar
2 lata temu
Młodocianym bandytom przyda się małe "zastraszenie". Dziś wolno im wszystko, dzięki wypaczonym psychologom i tzw. "pedagogom" (nie mylić z nauczycielami).
to my młodego...
2 lata temu
kształtujemy od małego ....socjal ma dzieci ale nie ma pojęcia jak wychowywać bo sami są niewychowani-złośliwi ,pełno nienawiści u nich wiec nie dziwota ze dzieci są zbuntowani---bo krzywdzi ich rodzina czyli rodzice :((
-//-
2 lata temu
...złe zachowanie to złe wychowanie -czyli bunt wina nauczycieli , rodzica i kościoła...a o władzy nie wspomnę rasizm i dzielenie naród ty zyd to super ty polak to zły co jest już w szkołach tworzycie segregacje
Część 2 z dwó...
2 lata temu
Po latach, gdy wydarzenia te wspominam, nigdy nie obwiniam nauczycieli ani nie mam żalu że kiedyś "wytargali mnie za uszy" bo przecież na to sam zasłużyłem. Czasami zadaję sobie pytanie, na kogo bym wyrósł gdyby ci nauczyciele nie prowadzili mnie przez szkołę twardą ręką? Tak więc nasuwa się pytanie inne; Za co naprawdę nauczycielka zakleiła temu uczniowi gębę?
fliss
2 lata temu
PRZEPRACOWAŁEM W ZAWODZIE NAUCZYCIELA 40 LAT. NIE MIAŁEM Z UCZNIAMI ŻADNYCH PROBLEMÓW, ALE MOJE POKOLENIE BYŁO DOSKONALE PRZYGOTOWANE METODYCZNIE I MERYTORYCZNIE. DYREKTOREM DUŻEJ SZKOŁY ŚREDNIEJ / 1200 UCZNIÓW / BYŁEM 20 LAT I Z PRZYKROŚCIĄ STWIERDZAM, ŻE MŁODZI NAUCZYCIELE SĄ METODYCZNIE BARDZO SŁABO PRZYGOTOWANI. ZAJĘCIA DOSKONALĄCE DLA NAUCZYCIELI ORGANIZOWANE PRZEZ RÓŻNE PODMIOTY SĄ PARODIĄ . PODOBNIE JEST ZE ŚCIEŻKĄ AWANSU ZAWODOWEGO, KTÓRA TYLKO ZABIERA CZAS NAUCZYCIELOM. CZY MOŻNA ZATEM DZIWIĆ SIĘ , ŻE TAK WIELU NAUCZYCIELI MA PROBLEMY WYCHOWAWCZE Z UCZNIAMI ? OD WIELU LAT POSTULOWAŁEM , ABY PO STUDIACH KIERUNKOWYCH KAŻDY KANDYDAT DO ZAWODU NAUCZYCIELSKIEGO UKOŃCZYŁ 2-LETNIE PODYPLOMOWE STUDIA Z ZAKRESU METODYKI NAUCZANIA DANEGO PRZEDMIOTU, A POTEM JUŻ ZAOCZNIE STUDIA Z ZAKRESU FILOZOFII. I TAKA POWINNA BYĆ DROGA DOKSZTAŁCANIA , DOSKONALENIA I AWANSU ZAWODOWEGO NAUCZYCIELI. A WSZYSTKIM NAUCZYCIELOM ŻYCZĘ , ABY PO LATACH BYLI Z SYMPATIĄ WSPOMINANI.
Część 1 z dwó...
2 lata temu
Dawno temu razem z kolegami dostałem kilka razy mocno po łapach długą drewnianą linijką. Na długiej przerwie poszliśmy w krzaki za szkołę i paliliśmy papierosy. Wsypała nas dziewczyna z klasy.. Mieliśmy wtedy po 7 lat (pierwsza klasa). Mając 11 lat poznęcał się nad nami (było nas trzech) jeden nauczyciel od WF. Dla kawału wsypaliśmy mu do baku w motorze pięć dużych garści sypkiego piachu. Mając już 12 lat szaleliśmy na korytarzu jak opętani, a było to po dzwonku, i ja niechcący uderzyłem nauczycielkę z łokcia w brzuch. Widać że ja zabolało, nie namyślając się przyłożyła mi z liścia w twarz. Wracając wstecz, mając 10 lat chodziliśmy z kolegą po rampie i razem wybijaliśmy w pociągu szyby. Po pół godzinnej obławie złapali nas w wagonie stojącego pociągu Sokiści. Mało co nie wylecieliśmy że szkoły. Najważniejsze... każdego roku, pod względem nauki, byliśmy jednymi z najlepszych w szkole na 2 tysiące uczniów i gdyby nie zachowanie zawsze było by świadectwo z biało-czerwonym paskiem.
nauczyciel
2 lata temu
Obyś cudze dzieci uczył !
AA
2 lata temu
Ludzie myślą inaczej. Rzeczywstość skrzeczy.
dodo
2 lata temu
Ja bym jej też gębę zakleił
cristal
2 lata temu
Dobry nauczyciel nie musi posuwać się do takich metod !
bDYwbbEr
dadi
2 lata temu
Róbcie tak dalej, a będziemy mieć młodocianych bandytów. Uczniowi WOLNO WSZYSTKO, nauczycielowi NIC!!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić