Krzysztof Narewski| 

Młodzi naprawdę słabo jeżdżą. Oto dowody

77

Aż 88 proc. osób w wieku od 19 do 24 lat nie przestrzega istotnych przepisów. Do takich wniosków doszli eksperci z amerykańskiej agencji zajmującej się bezpieczeństwem na drodze.

Młodzi naprawdę słabo jeżdżą. Oto dowody
(o2.pl/Mateusz Pietruszka)

*Najczęstsze przewinienie to pisanie smsów w czasie jazdy. *Przyznało się do tego aż 59,3 proc. pytanych. To prawie dwa razy więcej niż osoby z pozostałych grup. 36 proc. ignoruje czerwone światło. Nie zatrzymuje się na nim nawet mimo tego, że zrobiłoby to bez najmniejszego problemu.

*Przekraczanie prędkości to też dla nich nic obcego. *Do jazdy o prawie 20 km/h więcej niż pozwala na to ograniczenie w strefie wokół szkół przyznało się 12 proc. Część z pytanych millenialsów stwierdziła, że akceptuje niebezpieczną jazdę.

W Polsce najwięcej wypadków powodują nieco starsze osoby. Według ostatnich danych opublikowanych przez policję, dotyczących 2015 r., najwięcej spowodowały te z przedziału wiekowego 25-39 lat. Były to 8762 przypadki. Zginęło w nich 675 osób, a rannych zostało 11,1 tys. Millenialsi zajmują w tym zestawieniu trzecie miejsce. Wyprzedza ich grupa wiekowa 40-59.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić