o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Krzysztof Narewski
|

Młodzi naprawdę słabo jeżdżą. Oto dowody

42
Podziel się

Aż 88 proc. osób w wieku od 19 do 24 lat nie przestrzega istotnych przepisów. Do takich wniosków doszli eksperci z amerykańskiej agencji zajmującej się bezpieczeństwem na drodze.

Młodzi naprawdę słabo jeżdżą. Oto dowody
(o2.pl/Mateusz Pietruszka)
bDUyISjV

*Najczęstsze przewinienie to pisanie smsów w czasie jazdy. *Przyznało się do tego aż 59,3 proc. pytanych. To prawie dwa razy więcej niż osoby z pozostałych grup. 36 proc. ignoruje czerwone światło. Nie zatrzymuje się na nim nawet mimo tego, że zrobiłoby to bez najmniejszego problemu.

*Przekraczanie prędkości to też dla nich nic obcego. *Do jazdy o prawie 20 km/h więcej niż pozwala na to ograniczenie w strefie wokół szkół przyznało się 12 proc. Część z pytanych millenialsów stwierdziła, że akceptuje niebezpieczną jazdę.

W Polsce najwięcej wypadków powodują nieco starsze osoby. Według ostatnich danych opublikowanych przez policję, dotyczących 2015 r., najwięcej spowodowały te z przedziału wiekowego 25-39 lat. Były to 8762 przypadki. Zginęło w nich 675 osób, a rannych zostało 11,1 tys. Millenialsi zajmują w tym zestawieniu trzecie miejsce. Wyprzedza ich grupa wiekowa 40-59.

bDUyISjX

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDUyISky
KOMENTARZE
(42)
mp3
4 lata temu
a co to my mieszkamy w ameryce czy w Polsce ze się liczy to co tam piepszą
han
4 lata temu
Co chwilę na drodzę widzę zawalidrogi płci żeńskiej piszące sms-y.Pewnie panowie policjanci są wrażliwi na płacz kobiecy i nie karają. Baba się rozryczy i tylko upomnienie ustne.
Kierowca bomb...
4 lata temu
Kocham to wyogólnianie i w dodatku "eksperci" z Ameryki...
bDUyISkz
Nick
4 lata temu
Młodzi kierowcy to pikuś. Proszę zobaczyć co robią pseudo-kierowcy we flotowych autach - większość kwalifikuje się do natychmiastowego i dożywotniego odebrania uprawnień. Howgh!
Tomislaw
4 lata temu
Gówniarze już egzystować nie potrafią bez komórek.Szkoda że niewinni ludzie giną. Przydało by się więcej nieoznakowanych radiowozów i karać, karać, karać.
Najnowsze komentarze (42)
loop
4 lata temu
a to pomocniczy artykulik w sprawie wypadku szydlo by nikt nie mial watpliwosci?
asdf
4 lata temu
to, że ktoś ma 19-24 lata to nie oznacza że w takim wieku jest się niebezpiecznym kierowcą. Bo gdyby ludzie mogli zdawać dopiero w wieku 40 lat to niebezpieczni kierowcy mieli by 40 lat.
zielony liste...
4 lata temu
Dlaczego został zlikwidowany ZIELONY LISTEK ZA SZYBĄ .???/. Za PRL dla młodego kierowcy był niezbędny. Za "demokracji" został zlikwidowany, chyba na życzenie Firm ubezpieczeniowych, żeby było więcej wypadków i większego dojenia kierowców z kasy. Powiem tylko tyle : ZACHŁANNOŚĆ NIE POPŁACA ,prędzej czy później to się okaże, jak zawsze.
Jaca1968
4 lata temu
I zaś propaganda! Wina za wypadek leży tylko i wyłącznie po stronie kierowcy z BOR. Kierowcy mają obowiązek umożliwienia przejazdu pojazdom uprzywilejowanym, ale to nie znaczy, że pojazd uprzywilejowany ma bezwzględne pierwszeństwo. Kierowca pojazdu uprzywilejowanego ma obowiązek upewnić się, że został zauważony i jeśli swoim przejazdem spowoduje wypadek to on jest winien. Wiem, że poziom wiedzy o ruchu drogowym w naszym społeczeństwie jest wprost tragiczny, ale tylko podli ignoranci nie rozpoznają dobrze tematu zanim zaczną ferować swoje wyroki. To jest dopiero haniebne! No chyba, że pisowcy, bo ci bez względu na swoją wiedzę dostają (dziś przez SMSy) wytyczne by wiedzieć co oni o tym myślą i by zgodnie z linia partii łgać ludziom w żywe oczy, tak jak w PZPR za komuny.
cwaniak
4 lata temu
nasza młodzież jest inteligentna i lubi jak każda po rozrabiać ale żeby zaraz wypadki no skąd !!!!!!!!!!!!!!!! czasem coś się zdarzy ale nie za darmo , kasa musi być!!!!!!
gość
4 lata temu
Najgorsze to są niektóre chore przepisy ruchu drogowego...
umcyk
4 lata temu
szczególnie jak wsioki za kółko wsiądą!
xyz
4 lata temu
Dzisiaj jakiś tępy ... prawie mnie rozjechał na pasach, bo przecież czerwone to nie dla jaśnie pana. Wcale nie był młody. A mnie uratował właściwie tylko refleks.
bDUyISkr
taaa
4 lata temu
Najbardziej niebezpieczni są kierowcy BOR
czytnik
4 lata temu
A co mie ameryka? a niech się zabijają.
oficyna1
4 lata temu
Już nie p...... artykuł powstał na potrzeby ostatnich zdarzeń z panią premier i nic po za tym się nie zmieniło. Młodzi się uczą a od starszych zależy jak będą sie uczyli
omnibus
4 lata temu
Nie ma to jak 60latek za kierownicą ten to dopiero kierowca
Gość
4 lata temu
Najgorzej u nas jest po wsiach... Wieśniak plus Passat w tdi = wypadek
kwch
4 lata temu
Ale w sumie jest w tym trochę prawdy. Pamiętam jak w 2008 roku w technikum mechanicznym robiliśmy prawa jazdy. 30 Chłopa, Jakieś 25 zdało z czego 15 osób miało jakąś stłuczkę lub wypadek w upływie roku po otrzymaniu prawa jazdy. Niektóre dzwony były dość spektakularne. Ale wszyscy żyjemy :)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić