o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Taksówkarze urządzili gehennę kierowcom Ubera. "Noc sądu czyli piętnowanie lewusów"

91
Podziel się

Część licencjonowanych kierowców warszawskich taksówek w sobotę w nocy wyszła na ulice stolicy, aby dokonać samosądu na kierowcach Ubera. Taksówkarscy bojówkarze nazywający siebie "Grupą Antyprzewozową" pochwalili się na Facebooku niszczeniem aut konkurencji, a portal Spidersweb poinformował, że mężczyźni zaatakowali nawet jednego z kierowców w okolicy Torwaru.

Taksówkarze urządzili gehennę kierowcom Ubera. "Noc sądu czyli piętnowanie lewusów"
(facebook, Taryfa24)
bDTURxKJ

Samosąd trwał niemal całą noc. Sprawcy chwalą się na Facebooku, że oklejanie cudzych aut naklejkami o treści "Uwaga! Kierowca bez licencji!" skończyło się wcześniej, bo nie starczyło przygotowanych przez nich materiałów. "Grupa Antyprzewozowa" grasowała głównie w Śródmieściu. Na ul. Parkingowej w ścisłym centrum Warszawy zatrzymywali po kolei każdy samochód, aby sprawdzić, czy kierowca posługuje się smartfonem z nawigacją. Jeśli takową zauważyli, wówczas za karę oklejali auto trudno usuwalnymi naklejkami. Dostało się także osobom, które jedynie podwoziły znajomych do klubu.

Akcja skończyła się późną nocą w okolicy Torwaru. Właśnie tam taksówkarze zaparkowali swoje wozy, nie kryjąc się zupełnie z tym, że ich auta nosiły loga największych korporacji taksówkarskich w stolicy. Co więcej, na miejscu zauważyli kierowcę Ubera, który kiedyś przeszkodził im w zdewastowaniu samochodu korzystającej z aplikacji kobiety. Mężczyźni zaatakowali go fizycznie i zniszczyli mu samochód. Sprawa wylądowała na policji.

bDTURxKL

To nie pierwszy raz, kiedy "Grupa Antyprzewozowa" dopuszcza się ataków na konkurencję. Kilka miesięcy temu ci sami sprawcy wylewali na samochody kierowców Ubera smołę wymieszaną z fekaliami. Dokonywali także obywatelskich zatrzymań, jednak bez reakcji ze strony policji.

Kierowca, który zainstaluje sobie w telefonie aplikację Uber, może przyjmować zlecenia na kursy od innych osób jej używających, dzięki czemu nie musi zrzeszać się w korporacji taksówkarskiej i świadczyć usługi przewozowe w dogodnym dla siebie czasie. Wcześniej musi jednak przejść weryfikację ze strony firmy. Kontrowersje wokół Ubera dotyczyły przede wszystkim kwestii podatkowych, jednak od 19 lutego firma współpracuje tylko z kierowcami, którzy dostarczą odpowiedni wypis z KRS lub CEIDG. Każdy z kierujących jest indywidualnym przedsiębiorcą odprowadzającym podatek (zazwyczaj w wysokości 18% lub 19%), do czego zobowiązany jest przez przepisy prawa oraz umowę, którą podpisują z Uberem.

Autor: Kamil Królikowski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

bDTURxLm
KOMENTARZE
(91)
dfghjkl
5 lata temu
dalej z Ubera bede kozystał . taksówkarze to nieuczciwi ludzie
m,nh,
5 lata temu
i gdzie była policja , wszystkim w Polsce wiadomo że w Warszawie taksówkami rządzi mafia .
w czym proble...
5 lata temu
drogi taksówkarzu przejdź na Ubera jest wolność i demokracja i prawo wyboru i więcej pieniędzy zostanie ci w kieszeni w czym macie problem ?
bDTURxLn
on.///
5 lata temu
To świadczy o poziomie tych PANÓW TAKSÓWKARZY chyba nie zdają sobie sprawy że takie zachowania powodują iż mówi się o usłudze Ubera :) dobra reklama :) w lodzi PANOWIE TAKSÓWKARZE nazwali taką akcję przeciw Uberowi " Zatrzymania obywatelskie" hahah w ciagu tygodnia po zostało pobranych ok. 25 tys aplikacji wiec oby wiecej takich akcji obywatelskich heh Uber bedzie górą :)
tepe
5 lata temu
Brawo taksowkarskie bydlo! gps jest po to aby z niego korzystac a taryfiarze sami go uzywaja. Skoro nie potrafia w cywilizowany sposob walczyc z konkurencja, to znak ze tez przestane uzywac taxi z korporacji i wybiore Ubera.
Najnowsze komentarze (91)
?
5 lata temu
Co robi w tym kraju policja i ABW
Histericus
5 lata temu
Jedno mnie zastanawia: ci sami, którzy oblewają fekaliami, naruszają nietykalność cielesną i znieważają pracowników zagranicznej korporacji 3 do 5 razy w tygodniu robią zakupy w Tesco, Biedrze, Intermarche, Auchan itp... Jakim trzeba być baranim łbem, żeby się tak zachowywać?
f
5 lata temu
czyli ci którzy zbierają mnistwo z akurs zrobili kipisz tym którzy sa etycznijesi i lepsi dla ludzi czy dobrze zrozumiałam a wszystko po to aby nas ,,legalni,,niedoili czy tak
mm
5 lata temu
Ja się pytam gdzie była Policja!!!- jak to zatrzymywali!!! zatrzymać to se baran jeden z drugim może klocka w dupie!!!! to kraj bezprawia!!!
palec
5 lata temu
Taksowkarze są bezczelni i niebezpieczni. Nigdy nie wsiade do taksówki bo nie wiadomo co za barana można tam spotkać . Jak nie potrafią egzystować na wolnym rynku to niech emigruja na wschód tam odnajda sie w socalistycznym spoleczenstwie:)
ijklłmn
5 lata temu
Taksówkarze to taka sama banda jak KOD i PO!Większość z nich to emerytowani policjanci inni ich podobnych gdzie dorabiają do emerytur które otrzymali i tak w młodym wieku.Jebać takich taksówkarzy.
FREDu
5 lata temu
Taksówkarze naciągający na rachunkach i jeżdzący naokoło żeby więcej zarobić. Zdenerwowani że mają uczciwa konkurencję.
elo
5 lata temu
ja też se woże autem ludzi za hajs i mam wyj..ane
bDTURxLf
on
5 lata temu
też nie korzystam z taxi. to naciagacze i piraci drogowi.
MMM
5 lata temu
krypto Reklama UBERA
DNA
5 lata temu
Z Uberem przyjąć model węgierski i zablokować ich serwery w Polsce aby wykonywać zawód taksówkarza trzeba spełnić wiele elementów: licencja, niekaralność, badania psychofizyczne, psychologiczne, badania okresowe dla zawodowych kierowców, wpis do działalności gospodarczej, zus, podatek, kasy fiskalne, opłaty korporacyjne i tak można by jeszcze wymieniać. Kierowcą UBERA może zostać KAŻDY w tym BANDYTA i ZBOCZENIEC. Polskie prawo podatkowe jest łamane przez UBERA i każdego jego klienta - brak kas fiskalnych co przyczynia się do rozrastania szarej strefy, a z odprowadzanych podatków Państwo Polskie finansuje potrzeby nas wszystkich w większym lub mniejszym stopniu, zatem nie płacąc podatku lub przyczyniając się do powstawania szarej strefy nie będziemy mogli korzystać np z przedszkoli, ośrodków zdrowia itp.
Obywatel
5 lata temu
Jak to "zatrzymywali"?? A gdzie była w tym czasie policja??
mmmm
5 lata temu
Jak dzieci... Żenada panowie taxidrajwerzy, żenada.
zed
5 lata temu
A co jeśli jestem turystą i jadę z nawigacją bo nie znam tego zadupia. Też na mnie wtedy napadną. Co za SKUR...SYNY powinno się ich wziąć równo za mordy za naruszenie nietykalności. Samosąd co oni są wyjęci spod prawa. Co do ch..ja
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić