Wyglądają niewinnie, a są śmiertelnie niebezpieczne

Młoda dziewczyna, który została pogryziony przez swoje szczury, trafiła do szpitala. Gryzonie zaraziły ją niezwykle rzadką chorobą - czytamy w "The Independent".

Wyglądają niewinnie, a są śmiertelnie niebezpieczne
(Pixabay.com)

Tak skończyła się przygoda ze szczurami w domu. Trzy gryzonie mieszkały z nastolatką w jej sypialni. Jeden z nich zaatakował dziewczynę. Zwierzę było zarażone bakterią powodującą tak zwaną szczurzą gorączkę.

Nastolatka wymagała hospitalizacji. Skarżyła się na dotkliwy ból w prawym biodrze i dolnej części pleców. Została przewieziona do szpitala. Badania krwi wykazały zakażenie. Konieczne było długotrwałe leczenie. Raport o tym przypadku pojawił się w "BMJ Case Reports" - naukowym czasopiśmie medycznym.

Ból to nie jedyny objaw choroby. Dwutygodniowa gorączka, wymioty, różowa wysypka na dłoniach i stopach to dolegliwosci, z jakimi musiała borykać się ofiara szczurzej gorączki.

Na niebezpieczeństwo zostały narażone również inne zwierzęta, którymi dziewczyna się opiekowała. Oprócz szczurów miała jeszcze psa, kota i konia. Wszystkie musiały przejść kurację antybiotykową. Przenoszona przez szczury choroba może być śmiertelna, jeśli zarażonego nie podda się leczeniu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić