Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
ESO
|

Ksiądz niczego nie ukrywa. Mówi, na co pójdą pieniądze z kolędy

28
Podziel się

Ksiądz Sebastian Picur to popularny tiktoker, który za pomocą krótkich filmików tłumaczy młodzieży różne zagadnienia dotyczące wiary. W jednym z ostatnich filmów wyjaśnił, na co są przeznaczane pieniądze otrzymywane od wiernych podczas wizyty duszpasterskiej.

Ksiądz niczego nie ukrywa. Mówi, na co pójdą pieniądze z kolędy
Ksiądz Sebastian Picur. (TikTok)

Kanał księdza Sebastiana Picura na TikToku cieszy się ogromną popularnością. Jego profil obserwuje już ponad 244 tys. internautów. Krótkie filmy duchownego zebrały ponad 2,8 miliona serduszek.

Ks. Picur na swoim kanale porusza wiele tematów dotyczących religii katolickiej i nie tylko. Obecnie jednym z tematów, który interesuje Polaków jest wizyta duszpasterska i ofiara, jaką należy złożyć "do koperty".

Ostatnio w odpowiedzi na pytanie internauty duchowny z Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie wytłumaczył, na co są przeznaczane pieniądze z "kolędy". "Czy są one dla księdza?" - zapytał jeden z obserwatorów. Kapłan udzielił szczegółowej odpowiedzi.

Dobrowolne ofiary z kolędy są przeznaczane na: budowę, remont, wyposażenie, utrzymanie parafialnej świątyni, potrzeby duszpasterskie parafii, diecezji, dzieła miłosierdzia, dar dla kapłana za posługę - tłumaczy ksiądz na nagraniu.

We wcześniejszych nagraniach duchowny tłumaczył, ile wierni powinni składać do koperty podczas wizyty duszpasterskiej. Wielu internautów było zaskoczonych odpowiedzią księdza. "To zależy od lokalnych zwyczajów. Ja mam doświadczenie dobrowolnej ofiary. Ktoś może i chce, to składa ofiarę, inny nie. Myślę, że to najlepsza opcja" - wyjaśnił ksiądz Picur

Zobacz także: Ksiądz został zapytany o kolędę przez internet. Odpowiedział stanowczo
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(28)
Rydzyk
7 dni temu
Na widok forsy staje mi.
Polak
7 dni temu
Czy te portale pozostawiają tylko kłamstwa???
Polska
7 dni temu
Niewiem dlaczego ale ja się tu napisze prawdę to w ciągu kilku sekund jest skasowana!!!
brr
1 tyg. temu
Ksiądz to zawód powinien mieć pensję i być opodatkowany jak każdy.
ernest
1 tyg. temu
Jest takie przysłowie ,, Kto ma księdza w rodzinie ten z głodu nie zginie'' i to prawda bo oni zawsze mają dużo kasy od naiwnych wiernych którzy wierzą że ksiądz im niebo wymodli.
Kacper
1 tyg. temu
Ksiądz powinien prowadzić Posługę Bożą -a za usługi typu pogrzeb, chrzest powinno być ,,co łaska'' a oni mają czelność za pogrzeb który zajmuje 1 godzinę ich pracy wycenić na 1000 zł dla mnie to skandal jest. Jeszcze nie można się z tego rozliczyć.
ktos
1 tyg. temu
pandemia , zagrozenia , maseczki ,zachowanie odleglosci i ksiadz po koledzie BRAWO !!!
list
1 tyg. temu
A cyniczny uśmieszek z ust nie schodzi, a ludzie się nabierają i dają ostatnią kasę a oni się bawią za te pieniądze.
Jan
1 tyg. temu
Księża ślubowali celibat przed Bogiem a często w celibacie nie żyją więc jacy z nich święci.
Karolina
1 tyg. temu
Wszystko powinno być opodatkowane kościół też. Cennik na pogrzeb, ślub, chrzest itp. i faktury koniecznie. Nie rozumiem dlaczego do tej pory nikt tego nie zrobił.
gość
1 tyg. temu
Wystarczy policzyć ile kosztuje utrzymanie swojego mieszkania a następnie popatrzeć na wielkość dowolnej świątyni nie mówiąc o wymaganiach związanych z jej charakterem zabytkowym. To dopiero są ogromne kwoty.
Marek
1 tyg. temu
Wolę dać na WOŚP.
._.
1 tyg. temu
Syn byłej premier przyjął święcenia kapłańskie w 2017 roku. Po święceniach zaczął pełnić posługę w parafii Przemienienia Pańskiego w Buczkowicach. Kiedy odprawiał swoją mszę prymicyjną na Jasnej Górze, wydarzenie było transmitowane przez Telewizję Publiczną. Do klasztoru z tej okazji przyjechali premier Beata Szydło z mężem Edwardem, prezydencka małżonka Agata Kornhauser-Duda i prezes PiS Jarosław Kaczyński. Licznie zjawili się również ówcześni ministrowie rządu Beaty Szydło. Z księdzem Tymoteuszem mszę przed Cudownym Obrazem odprawiał dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk. A wśród duchownych uczestniczących w uroczystości byli też m.in. metropolita częstochowski abp Wacław Depo. List z gratulacjami nadesłał węgierski premier Viktor Orban.
Wierna
1 tyg. temu
Co wam przeszkadza ksiądz, dobrze że taki jest, nic dziwnego że starsi mają takie podejście do kościoła to młodzieży i mniej w niedzielę na mszy.... Aaa zobaczymy czy w wieku 70 lat nie zapragniecie miłości Boga wszyscy, ci którzy szydza teraz z kościoła, gdy będzie się zbliżała godzina śmierci, myślicie ze bez wiary da się żyć, posłuchajcie na YouTube ks. Pawlukiewicz bardzo fajny, mądry, modny ksiądz, zachęcam bo w Bibli jest napisane aby nie szydzić z wiary, wszyscy Ci co przeczytacie ta wiadomość zastanówcie się od nowa i uwierzcie Polecam modlitwe szczęścia inaczej modlitwe św Brygidy 15 tajemnic. Zawsze pomaga, ostatnio było mi ciężko i obiecałam że rozsławię ja troszeczkę może ktoś to przeczyta i może komuś pomoże wiara i moja podpowiedź 😁
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić