Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
CHE
|

Rewolucja na rozmowie o pracę. Przyszłość rynku może przerażać

10
Podziel się

Globalna pandemia przyspieszyła procesy technologiczne, również w dziedzinie HR, które już wkrótce mogą stać się dla nas wszystkich codziennością. Okazuje się, że to sztuczna inteligencja coraz częściej sprawdza umiejętności kandydatów do pracy i to, czy będą oni pasowali na dane stanowisko.

Rewolucja na rozmowie o pracę. Przyszłość rynku może przerażać
W niedalekiej przyszłości to boty zastąpią "łowców głów" (Getty Images)
bFdLbdVN

Tak wygląda przyszłość rynku pracy

Rozmowy o pracę przy udziale chatbota czy automatyzacja działu kadr to elementy rewolucji, która w najbliższych latach zawita do większości korporacji na świecie.

bFdLbdVP

Rozwój rozwiązań technologicznych wspierających HR - jak twierdzi "Rzeczpospolita" - przyspieszył wybuch pandemii. Zdaniem dziennika potencjał tego typu rozwiązań docenili inwestorzy, którzy "zalewają" gotówką spółki, w tym innowacyjne start-upy, specjalizujące się w tzw. HR Tech.

Wysyp spółek oferujących systemy i aplikacje w obszarze HR widać też w Polsce, choć boom inwestycyjny w tej branży dopiero się nad Wisłą rozkręca - pisze na blogu George LaRocque, założyciel i główny analityk w firmie Work-Tech.

Zobacz także: Ferie zimowe 2022. Synoptyk zdradza, na jaką pogodę możemy liczyć

Według danych blogera od początku tego roku do połowy grudnia wartość tych inwestycji przekroczyła na świecie 17,5 mld dolarów. To ponad trzy razy więcej niż w rekordowym 2019 r., gdy w branżę HR Tech fundusze zainwestowały 5,3 mld dolarów.

bFdLbdVV

Możliwości podobnych algorytmów są natomiast niemal nieograniczone. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wkrótce internetowa platforma pomoże wdrożyć pracownika do nowych obowiązków, a potem zautomatyzowany system ułatwi mu bieżący kontakt z działem kadr czy wybór benefitu. Tak wygląda przyszłość rynku pracy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdLbdWq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(10)
Olott
2 tyg. temu
Niech wprowadza podatek od robotów jak jest w Japonii.
Xxxx
3 tyg. temu
Doprowadzają do tego aby jeszcze więcej osób wyjeżdżało z tego kraju a ci co będą chcieć w Pl pracować będą musieć firmy otwierać własne i na siebie pracować niema przyszłości
endek
3 tyg. temu
bardzo niedaleka przyszlosc, to okolo 40 % miejsc pracy zniknie i zastapi sztuczna inteligencja wiec co z ludzmi? pomyslcie, co z wami wszystkimi :)
bFdLbdWr
Sawietnik
3 tyg. temu
Pracodawcy najczęściej nie mają pojęcia o pracy na poszczególnych stanowiskach w ich firmach. Dlatego odradzam wszystkim rządzącym na całym świecie używanie wrednych broni.
shalom biali...
3 tyg. temu
tylko po co automatyzowac wybor pracownikow no chyba ze zaloza masowe obozy pracy niewolniczej gdzie tylko zdrowi i potulni beda pracowac na godziny platne przy opuszczeniu miejsca pracy i beda czekac wieczorem na kolejna oferte
Sawietnik
3 tyg. temu
Pracodawcy są zbędni. Większość z nich nie ma pojęcia jak wygląda praca na poszczególnych stanowiskach w ich firmach. Dlatego odradzam wszystkim mającym jakąkolwiek władzę na świecie używania wrednych rodzajów broni.
Justa
3 tyg. temu
Jak tak dalej pójdzie to zostanie nam kij żeby pogonić to tatalajstwo z ich sztuczna inteligencja. Pierdzielnie jakiś rozbłysk i barany chleba nie upieką wtedy pogadamy o waszych rewolucjach technologicznych
Leszek
3 tyg. temu
Szczerze? Wolne żarty
Wgw
3 tyg. temu
Najlepsze jest to, ze sami ludzie tego chca.
R...
3 tyg. temu
Cóż ludzie stają się zbędni , gdyż są największym kosztem...Orwell to przewidział.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić