Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
oprac. KRO
|

Tacy programiści pilnie poszukiwani. Na start pensja, która zwala z nóg

22
Podziel się

W polskich firmach rośnie zapotrzebowanie na usługi full stack developerów. Pracodawcy są na tyle zdesperowani, że oferują początkującym pracownikom na start nawet 9 tys. zł brutto. Jakie warunki trzeba spełnić?

Tacy programiści pilnie poszukiwani. Na start pensja, która zwala z nóg
Tacy programiście pilnie poszukiwani (zdj. ilustracyjne) (Getty Images, LUIS ALVAREZ)

W tym roku zapotrzebowanie na usługi full stack developerów wzrosło o 30 proc. - wynika z danych Devire na zlecenie Kodilla.com. Badanie No Fluff Jobs przeprowadzone na 4 tysiącach programistów z Europy Środkowo-Wschodniej wskazuje, że na rynku takich pracowników brakuje. W Polsce stanowią zaledwie 12,2 proc. wszystkich specjalistów z branży IT.

Ogromne zarobki

Na rynku w Polsce w zasadzie ze świecą można szukać doświadczonych full stack deweloperów. Według obserwatorów rynku specjalista z dwuletnim doświadczeniem na takim stanowisku może liczyć na kilkanaście ofert w tygodniu.

Dlatego też, by zdobyć takich pracowników, firmy oferują ogromne zarobki. Full stack developerzy nie mogą opędzić się od ofert, a ich stawki zaczynają się od 9 tys. zł brutto. Dla osoby na stanowisku regular to już około 14 tys. zł brutto, a dla seniora widełki zazwyczaj zaczynają się od 19 tys. zł brutto - wynika z danych z Raportu Devire Przegląd Wynagrodzeń Polska 2021

Zobacz także: Ponad 3 tys. pensji minimalnej dla wszystkich. Znany biznesmen ma inny pomysł
Zestawiając te dane z Raportem Devire z 2020 roku, możemy zaobserwować, że wynagrodzenie dla juniorów, regularów i seniorów wzrosło średnio o 10 proc. - mówi Kamil Wiśniewski, senior IT recruitment consultant w Devire.

Kim jest full stack developer?

Nie każdy jednak może zostać full stack developerem. Taki specjalista musi umieć programować, budować i wdrażać aplikacje i cyfrowe systemy. Kamil Wiśniewski wyjaśnia, że osoba na tym stanowisku wykonuje czasem obowiązki dwóch lub więcej osób.

Full stack developer powinien poruszać się w jednym, konkretnym języku programowania backendowego (najczęściej Python, Java, PHP, Ruby). Natomiast po stronie frontendowej przyda się znajomość języka HTML oraz CSS. Koniecznie znać musi również język JavaScript. Korzyści jednak będą ogromne.

Zatrudnienie full stack developera jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla organizacji, których nie stać na posiadanie specjalistów w każdym obszarze. Dzięki temu zatrudniamy jedną osobę, która jest fachowcem zarówno w dziedzinie backendu, jak i frontendu - wyjaśnia Kamil Wiśniewski.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(22)
migotka
1 tyg. temu
czyli jakieś 6 na rękę.. szału nie ma jak na programistów.Programista powinien zarabiać nie mniej niż 16-20 koła na czysto, bo to dzięki nim wszystko się kręci - działają nam kompuetery, strony bankowe itp. to dzięki nim są księgowane przelewy z ministerstwa na te wszystkie 500+ i inne badziewia.
Patryk
2 miesiące temu
od 4 do 7 na rękę
Poli
2 miesiące temu
Ale kogo obchodzi brutto? Mnie interesuję ile trafi fizycznie do mojej kieszeni.
faktyNIEmity
2 miesiące temu
Większość absolwentów wydziałów informatyki jest za cienka na bycie programistami.
gfs
2 miesiące temu
czytam komentarze i widze, ze moj wczorajszy skasowany! nic nowego, zawsze uderzam w sedno, a wp tylko mnie w tym utwierdza!
Paranoja
2 miesiące temu
Nir eiem, co ci durni pracodawcy uwzięli się na java sript? Potem 90 procent stron w internecie nie działa prawidłowo, albo jest narażone na ataki. Przykładem jes WP Money. O logowaniu do banków nie wspomnę.
Bat Chłopski
2 miesiące temu
Podobno Diabeł postanowił odwiedzić Ziemię i sprawdzić jak żyją w dobrach doczesnych ludzie, zanim trafią do Nieba lub Piekła. Po tym co zobaczył w Polsce wrócił do Piekła z podkulonym ogonem.
full stacker
2 miesiące temu
ja jestem full stack, ja mogę w ciagu nocy 7 razy po 3 razy Czy są chętne?
Błąd w artyku...
2 miesiące temu
Od nowego roku będzie trudno znaleźć programistę od 29 tysięcy netto na start w związku z nowym polskim ładem
Hahaha
2 miesiące temu
Co za propaganda tyle płacili 3-4 lata temu teraz może jak by dostaiec jeden z przodu to może może by się ktoś wolny znalazł czyli za 19 tysięcy ale zdecydowanie netto a nie brutto Od nowego roku z polskim lądem będzie to kosztować 29 tysięcy
zaf
2 miesiące temu
Tak poszukiwani, że zarobki wzrosły o 10 % przy inflacji 8 %
aaa
2 miesiące temu
Za 9 tysi brutto obowiązki 2 lub więcej osób. To niewiele więcej jak na kasie w Biedrze.
Rolek
2 miesiące temu
Full stack deweloper to inaczej taki, ktory umie wszystko. Poczatkujacym umiejacym wszystko :) placi sie w Polsce 9 tys brutto, czyli niecale 7 netto. Czyli jest smiesznie.
Greg
2 miesiące temu
Za 9 tyś zł to oni mogą mi possać.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić