41-latek wjechał autem w skrzynkę z gazem. To, co zrobił potem, szokuje

13

Pijany mieszkaniec Wałbrzycha spowodował groźną kolizję. Swoim autem wjechał w elewację jednego z budynków na terenie miasta, po czym uciekł pieszo z miejsca zdarzenia. Po chwili wrócił, aby... zgłosić kradzież swojego samochodu. Został zatrzymany, grozi mu do 2 lat więzienia.

41-latek wjechał autem w skrzynkę z gazem. To, co zrobił potem, szokuje
Wjechał autem w budynek, po czym uciekł z miejsca zdarzenia (KMP w Wałbrzychu)

Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem na jednej z ulic Wałbrzycha. 41-letni mieszkaniec wjechał w budynek mieszkalny na terenie miasta. Przy tym uszkodził skrzynkę doprowadzającą gaz do kamienicy. Kiedy zrozumiał, co się stało, postanowił uciec z miejsca zdarzenia.

Uciekł, po chwili wrócił i... zgłosił kradzież

Mieszkańcy kamienicy, którzy byli świadkami szokującego zachowania mężczyzny, szybko zaalarmowali policję. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, już chcieli zacząć poszukiwania mężczyzny, ale po chwili kierowca sam przyszedł na miejsce zdarzenia.

Mężczyzna zgłosił wówczas policjantom, że ktoś przed chwilą ukradł mu samochód. - W toku wykonywanych czynności okazało się jednak, że to właśnie on kierował swoim autem i doprowadził do kolizji z budynkiem — informuje mł. asp. Przemysław Ratajczyk z wałbrzyskiej policji.

41-latek był pijany

Badania wykazały również, że 41-latek jest pijany — miał 0,59 promila alkoholu w organizmie. Ponadto, nie posiadał prawa jazdy. Potwierdził, iż w momencie zdarzenia siedział za kierownicą samochodu, pomimo braku wymaganych uprawnień.

41-latek został zatrzymany i stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, długotrwały zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Zobacz także: Ksiądz nadal odprawia mszę, gdy potężny tajfun Rai uderza w kościół na Filipinach
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić