o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Arcybiskup mówił o aborcji. Powiedział, kto może być katolikiem, a kto nie

60
Podziel się

Nancy Pelosi jest zwolenniczką usunięcia tzw. poprawki Hyde’a, uniemożliwiającej władzom federalnym finansowania zabiegów aborcji. Postawa demokratki rozzłościła arcybiskupa San Francisco, jej rodzinnego miasta. Duchowny podważył religijność Pelosi.

Arcybiskup mówił o aborcji. Powiedział, kto może być katolikiem, a kto nie
Arcybiskup Salvatore Cordileone nie szczędził Nancy Pelosi ostrych słów. Poszło o aborcję (Getty Images)
bECFVyKt

Arcybiskup Salvatore Cordileone dał wyraz swojemu oburzeniu w wywiadzie dla Catholic News Agency. Duchowny zarzucił Nancy Pelosi, że stanowi uosobienie hipokryzji, głosząc, że łatwy dostęp do aborcji jest konieczny dla zdrowia kobiet.

Arcybiskup uderza w Nancy Pelosi. Demokratka wspiera prawo do aborcji

Duchowny uważa, że argumenty Pelosi stanowią wyłącznie "zasłonę dymną". Dowodził, że gdyby członkini Partii Demokratycznej rzeczywiście martwiła się o przestrzeganie praw człowieka, pochyliłaby się z większą troską nad "zabijanymi dziećmi".

bECFVyKv
Wykorzystywanie kwestii zdrowia (...) jako zasłony dymnej dla aborcji jest usposobieniem hipokryzji: a co ze zdrowiem zabijanych dzieci? Co z daniem biednym kobietom prawdziwego wyboru i wspieranie ich w wyborze życia? – dowodził arcybiskup Salvatore Cordileone (Catholic News Agency).
Zobacz także: Zobacz też: Wrzawa po słowach Baracka Obamy o Polsce. "Ważny sygnał"
bECFVyKB

Arcybiskup Salvatore Cordileone zawyrokował, że Nancy Pelosi nie ma prawa nazywania się "pobożną katoliczą". Duchowny przyznał je jedynie osobom, które są zagorzałymi przeciwnikami aborcji oraz sprzeciwiają się finansowaniu takich zabiegów z budżetu państwa.

Pozwólcie, że powtórzę: nikt nie ma prawa mówić, że jest katolikiem, kiedy jednocześnie toleruje zabijanie niewinnego ludzkiego życia, nie mówiąc już o tym, aby rząd za to płacił – podkreślał arcybiskup Salvatore Cordileone (Catholic News Agency).

Nancy Pelosi nie jest jedyną członkinią Partii Demokratycznej, która usłyszała podobne zarzuty. Obiektem krytyki ze strony Kościoła Katolickiego stał się również Joe Biden, obecny prezydent Stanów Zjednoczonych. Biskupi grozili nawet Bidenowi, że jeśli nie zmieni swojej postawy, straci prawo do przyjmowania komunii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECFVyKW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(60)
Biskup in
2 miesiące temu
Nie ma spania bez ruchania!
LLLLLLL
2 miesiące temu
Katolikiem może być tylko oszołom wierzący w te ich oszukańcze brednie. Normalny, myślący człowiek nie da się oszukać.
Jan
2 miesiące temu
Powiedział praw dę.
bECFVyKX
Rydzyk
2 miesiące temu
Jestem od was bogatszy!
Xxx28
2 miesiące temu
Prawdziwi katolicy jak się z tym obnosicie!!! Ciekawe ilu was zostanie jak wprowadzą podatek na kościół???
aaaa
2 miesiące temu
"Piotrek Wojci... 1 godz. temu Wlasnie skonczylem ogladac Evangelion polecam wszystkim wierzacym!!! " Ewangelie nie wiadomo kto i kiedy pisał. Qiadomo co pisał TACYT że w galilei jest człowiek który ciągnie za sobą niezliczone tłumy ale nie stanowi militarnego zagrożenia dla Rzymu ale parcgy zamoedowały Go w okrutny sposówb stanowił zagrożenie dla kasy rabinów
aaaa
2 miesiące temu
"Szwejk 1 godz. temu To w Kanadzie te dzieciątka mordowali katolicy, czy jacyś inni. Już się pogubiłem. A tak na marginesie, widzieliście biskupa który wspomógłby cierpiącego?Szwejk 1 godz. temu To w Kanadzie te dzieciątka mordowali katolicy, czy jacyś inni. Już się pogubiłem. A tak na marginesie, widzieliście biskupa który wspomógłby cierpiącego?" polskiego tak, żydowskieho nie.
Ysjsis
2 miesiące temu
Co zawrzało? Co to za infantylne tytuły? Wrze to woda w czajniku
Szwejk
2 miesiące temu
To w Kanadzie te dzieciątka mordowali katolicy, czy jacyś inni. Już się pogubiłem. A tak na marginesie, widzieliście biskupa który wspomógłby cierpiącego?
Piotrek Wojci...
2 miesiące temu
Wlasnie skonczylem ogladac Evangelion polecam wszystkim wierzacym!!!
wojtekm49
2 miesiące temu
Zabijanie ludzi ,wszystko jedno jak się nazywa ,zawsze jest MORDERSTWEM!!!
wojtekm49
2 miesiące temu
Wzorowa postawa Księdza Arcybiskupa ! BRAWO !!! Aborcjoniści powinni być wykluczeni z Kościoła !!!
Asas
2 miesiące temu
Ci nauczają co dzieci wykorzystywali ,?? Czy oni mają moralne prawo ?? Czy nie widzą nic złego u siebie ??
bECFVyKP
???
2 miesiące temu
Ciekawe czy ci co błogosławili żołnierzy jak szli do boju na śmierć robili to w imieniu Chrystusa ?? przecież pisze nie zabijaj, jak szli nawracać siłą a jak nie to zabijali to też szli w imieniu Chrystusa ,czy ci księża, biskupi byli katolikami czy mordercami ???
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić