Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Bił i poniżał je przez lata. Teraz muszą płacić na ojca tyrana

9
Podziel się:

Ojciec pani Marioli i pani Anety zniszczył im dzieciństwo. Przez lata bił i poniżał córki i ich matkę, nadużywał alkoholu. Teraz kobiety muszą płacić za jego pobyt w Domu Pomocy Społecznej.

Bił i poniżał je przez lata. Teraz muszą płacić na ojca tyrana
Siostry muszą płacić za ojca tyrana (Getty Images, Mixmike)

Sytuację sióstr Marioli i Anety Aleksandrzak opisano w materiale programu "Państwo w Państwie" Polsatu. Dzieciństwo tych kobiet było koszmarem. Dziewczynki bały się ojca, który znęcał się nad nimi fizycznie i psychicznie. Pastwił się także nad żoną.

Najbardziej bałyśmy się, że mamie się coś stanie. Znęcał się nad nią. Przystawiał jej nóż do gardła, i mówił, że ją zabije. Takiego widoku nie da się zapomnieć – powiedziała pani Mariola.

Ojciec alkoholik znęcał się nad rodziną

Kobieta w końcu nie wytrzymała terroru w domu, zdecydowała się zabrać córki i uciec od męża. Niestety męki na tym się nie skończyły. Mężczyzna nachodził rodzinę i dalej robił awantury.

W końcu rodzinie udało się wyrwać z sideł tyrana. Ojciec nie łożył na utrzymanie dzieci, nie płacił alimentów mimo wyroku sądu. Mimo tego siostry ukończyły studia i ułożyły sobie życie, wszystko jedynie dzięki ciężkiej pracy ich mamy i środków z funduszu alimentacyjnego.

My właściwie nigdy nie miałyśmy ojca. Nigdy nie powiedział, że nas kocha. To jest obcy człowiek, który zniszczył nam dzieciństwo – wyznała pani Aneta.

Muszą płacić za tyrana

Ojciec nagle pojawił się w życiu kobiet w 2020 roku, kiedy otrzymały pismo z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pleszewie. GOPS chciał, by siostry opłaciły jego pobyt w Domu Pomocy Społecznej.

Ja zarabiam 3 tysiące złotych. Decyzja nakazuje mi płacić ponad 1400 zł na ojca. Prawie połowę wypłaty mam przeznaczyć na utrzymanie człowieka, który zniszczył mi dzieciństwo – powiedziała pani Mariola.

Kobiety próbowały się odwoływać, opisywały swoją relację z ojcem. Mężczyzna na spotkaniu nawet nie poznał swoich córek. Ośrodek jednak nie chce zwolnić ich z opłaty. Obecnie w sądzie jest odwołanie od decyzji, jednak do tej pory wszystkie decyzje sądu były niekorzystne dla sióstr.

Zobacz także: Liczba hospitalizacji wskaźnikiem czwartej fali COVID-19. „W okolicach świąt 12-20 tys. hospitalizacji”
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
Szok
rok temu
JAK WYJEDZIECIE ZA GRANICE NIC WAM NIE ZROBIA
jAM
rok temu
Piso-katolicki wymiar ziobrowy.
kiwi
rok temu
nie wyobrażanie sobie, jaki koszmar potrafi ojciec zgotować dzieciom. niestety, najczęściej to on w końcu potrzebuje pomocy i wtedy obarcza odpowiedzialnością za ten obowiązek swoje dzieci. według prawa nie uciekną od tego, bo nie miały odwagi zrobić w porę tego co powinny były zrobić, czyli odłączyć się fizycznie, prawnie i moralnie od despoty, przestępcy, psychopaty. to nie gra komputerowa, tu lata przemijają, życie ma się tylko jedno i nie można cofać się na poprzedni level...
stary układ
rok temu
Niezawisły Sąd .......wyroki wyssane z palca
Normalna
rok temu
Wysokosc alimentów na rodzica jest zależna od dochodów dziecka. Tu sąd wyliczyl jakieś kwoty zawyzone .moja sasiadka placi 200 zlotych miesiecznie .Jej matka ma rentę socjalna. Pozostale dwie siostry nie płacą bo maja niski dochód w rodzinie. Matka byla alkoholiczka.
Rybak
rok temu
Nie wierzę w tą historię dlatego że jestem w bardzo podobnej sytuacji. W zasadzie w identycznej. Każdy pracownik MOPRu, każdy prawnik stamtąd uspokajali mnie że te rozmowy dotyczące zarobków moich i mojej rodziny są tylko formalnością bo w mojej sytuacji nikt nie każe mi płacić za ojca. No i okazało się tą prawdą. Płacenie przezenie na tego człowieka byłoby niezgodne z zasadami współżycia społecznego. Historia tu opisana jest z pewnością przerysowana.
onauxh
rok temu
mój stary potrafił pieniądze z ośrodka wyrwać z ręki i iść przechlac. nie interesowało go, że w domu zimno, że nie ma co jeść, zero opieki i zadbania. Do tego znęcał się nad swoją matkę i wiele krotnie straszył, że zabije, że sobie odsiedzi to. W życiu złotówki nie dał, już nie wspominając o podstawowych artykolach higienicznych czy ubiorze. nadzieja dla tych pan że długo nie pożyje, ale jednak przy dobrej opiece to może pociągnąć a wiadomo ośrodek chce zarobić.
abc
rok temu
relacje rodzinne i finansowe powinny być ułożone dużo wcześniej, moi Rodzice nie odkąd mam rodzinę, w niczym mi nie pomogli, skoro dziś stać ich na to by nawet nie zadzwonić na święta czy urodziny, to dlaczego mieli by sobie o mnie przypominać wtedy kiedy będę miał im pomóc ? mam być niby wdzięczy, że hodowali mnie jak zwierzę, a potem wyrzucili z domu. no to w te albo we w te. nie odłączać odpowiedzialności za czyny od ludzi, jak ktoś doprowadził do tego że jest biedny i chory -to nie trza było tyle chlać. I odkładać coś na starość.
111
rok temu
Teraz sobie przypomnial do kamieniolomow a nie do osrodka takiego tyrana i jeszcze batem szkoda miejsca w osrodku zostawic miejsce dla uczciwych
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić