o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
mmc
|

Bogaci ludzie mają ogromny wpływ na niszczenie klimatu. Nieliczni postanowili działać

2
Podziel się

Najnowsze badania Poczdamskiego Instytutu Badań wykazują, że bogaci ludzie mają ogromny wpływ na zmiany klimatyczne. Jedynie nieliczni postanawiają wykorzystać swoje wpływy tak, by pomóc światu.

Bogaci ludzie mają ogromny wpływ na niszczenie klimatu. Nieliczni postanowili działać
Leonardo DiCaprio od lat aktywnie działa na rzecz klimatu. (Getty Images)
bELbDVxN

Posiadanie pieniędzy zwiększa możliwości. Ilona Otto z Poczdamskiego Instytutu Badań wraz z grupą innych badaczy wykazał, że średni ślad węglowy osoby z najbogatszego 1 proc. na świecie może być 175 razy większy niż w przypadku osoby z najbiedniejszego 10 proc.

Badania pokazują również, że najbardziej cierpią właśnie ci najbiedniejsi. To oni jako pierwsi najintensywniej odczuwają zmiany klimatyczne.

bELbDVxP

Na wpływ nieprzeciętnie bogatych ludzi na środowisko składa się wiele czynników. Choć takich osób jest niewiele, w ogromnym stopniu przyczyniają się do zmian klimatycznych. Liczne podróże, wybory konsumenckie i inwestycje w ropę i paliwa kopalniane to największe "grzechy" bogactwa.

Jedynie nieliczni postanawiają swoje wpływy wykorzystać z korzyścią dla klimatu. Jedną z tych osób jest Leonadro Di Caprio. Podpisał zobowiązanie w imieniu swoim i swojej fundacji ochrony środowiska do pozbycia się paliw kopalnych poprzez internetowy ruch DivestInvest.

Superbogaci ludzie mogą pomóc również w finansowaniu ważnych dla klimatu badań. W 2015 roku założyciel firmy Microsoft, Bill Gates, przeznaczył 2 miliardy dolarów ze swojej fortuny na finansowanie badań i rozwoju w dziedzinie czystej energii

bELbDVxV

W ruchu biorą udział też osoby niepubliczne. Grupa 22 zamożnych osób z Holandii zobowiązało się odebrać swoje udziały z 200 największych firm odpowiadających za wydobycie ropy, gazu i węgla.

Jako społeczeństwo musimy poszukiwać nowych sposobów prowadzenia "bogatego" życia, niezależnego od materialnego bogactwa - powiedziała Stephanie Moser z Uniwersytetu w Bernie w Szwajcarii po analizie badań przeprowadzonych pod okiem doktora Ilona Otto.
Zobacz także: Marsze "antycovidowców". Posypały się mandaty i wnioski do sądu o ukaranie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELbDVyq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
Mav
rok temu
Akurat Leo robi to dla podreperowania swojego wizerunku. Głośno było o nim jakiś czas temu, gdy jednego dnia krzyczał z mównicy, by ratować klimat, a kilka dni później bawił się na jachcie szejka arabskiego. Albo jak apelował, by ograniczyć emisję paliwa, a na rozdanie nagród filmowych przyleciał prywatnym samolotem tylko po to, by za kilka godzin wracać nim z powrotem. Albo jak wysłał prywatny odrzutowiec po swoją koleżankę by mu towarzyszyła na gali.
Belfort
rok temu
jak on to wymyślił no to wszystko co można wymyślić żeby było kolorowo
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić