Bonnie i Clyde z Wieliczki. Zabrali plecak z przystanku, kupili wódkę i pasztetową

118

Hulaj dusza, piekła nie ma - pomyślała para z Wieliczki, która zabrała z przystanku czyjś plecak z pieniędzmi i kartą płatniczą. Oboje "poszli w tango", lecz ich szczęście okupione czyimś kosztem nie trwało długo. Kiedy policjanci weszli do mieszkania złodziei, ci akurat zajadali się zakupionymi za nielegalnie pozyskane środki, parówkami.

Bonnie i Clyde z Wieliczki. Zabrali plecak z przystanku, kupili wódkę i pasztetową
Złodziejska para z pow. wielickiego wpadła w ręce policji (Policja)

Policjanci dowiedzieli się o sprawie 7 grudnia. Na Komendę Powiatową Policji w Wieliczce zgłosiła się kobieta, która twierdziła, że z pętli autobusowej w pobliskich Brzegach ktoś zabrał jej plecak. W środku miało znajdować się 2,5 tys. złotych w gotówce, a także dokumenty i karta płatnicza.

Funkcjonariusze bliżej przyjrzeli się podejrzanej sprawie. Szybko ustalili, że wspomnianą przez poszkodowaną kartą posłużono się w kilku sklepach na terenie Wieliczki.

Zabawili się za kradzione pieniądze

Na podstawie zebranych dowodów mundurowym udało się określić tożsamość osób, które przywłaszczyły sobie plecak wraz z jego zawartością. Okazało się, że za chytrym czynem stali 31-letnia kobieta oraz jej 42-letni partner z powiatu wielickiego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kierowca nagrał agresorów. Ruszyli na niego z piłą łańcuchą i siekierą

Kiedy mundurowi wtargnęli do ich miejsca zamieszkania zastali suto zastawiony stół. Nie brakowało wędlin, kiełbas, serów i pieczywa, jak też pustej butelki po wódce. Z pewnością produkty te nie zostały zakupione za własne pieniądze podejrzanych.

Policjanci odzyskali skradzione pieniądze i przywłaszczone przedmioty. Dwójka usłyszała łącznie dziewięć zarzutów, za które może im grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wspólnie dokonali przestępstwa przywłaszczenia, a następnie czterokrotnie kradzieży z włamaniem, a także czterokrotnie usiłowania kradzieży z włamaniem - czytamy w policyjnym komunikacie.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić