Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Chiny oskarżają Wysoką komisarz ONZ. Spór o łamanie praw człowieka w Hongkongu

0
Podziel się:

Przedstawiciele Chin skrytykowali Michelle Bachelet. Wyrazili niezadowolenie z tego, w jaki sposób Wysoka Komisarz odniosła się do wydarzeń w Hongkongu. Powodem sporu były przypadki, gdy w regionie doszło do przypadków nadużyć oraz łamania praw mieszkańców.

Chiny oskarżają Wysoką komisarz ONZ. Spór o łamanie praw człowieka w Hongkongu
Michelle Bachelet skrytykowała rząd Chin za łamanie praw człowieka (Getty Images, NurPhoto , Contributor)

Michelle Bachelet pełni funkcję Wysokiego komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw praw człowieka. Bachelet zabrała głos na temat sytuacji, jaka panuje w Hongkongu od czasu interwencji Chin i utraty autonomii.

Wysoka komisarz ONZ oskarża Chiny o łamanie praw człowieka

Michelle Bachelet wyraziła opinię na temat projektu ustawy o bezpieczeństwie narodowym w Hongkongu. Wysoka komisarz Organizacji Narodów Zjednoczonych położyła nacisk na to, by treść dokumentu była zgodna ze zobowiązaniami Chin w zakresie przestrzegania praw człowieka.

Takich przepisów nigdy nie można wykorzystywać do kryminalizacji postępowania i wypowiedzi chronionych na mocy międzynarodowego prawa dotyczącego praw człowieka – cytuje Michelle Bachelet "BNN Bloomberg".
Zobacz także: Zobacz też: Skutki koronawirusa. W Europie ich brakuje, Chińczycy nimi śmiecą

Wypowiedź komisarz wywołała negatywną reakcję rządu Chin. Jak podaje "BNN Bloomberg", skrytykowali Michelle Bachelet za rzekome ingerowanie w sprawy wewnętrzne państwa.

Rażąco ingerują w suwerenność i sprawy wewnętrzne Chin oraz naruszają cele i zasady Karty Narodów Zjednoczonych – cytuje treść oświadczenia Chin "BNN Bloomberg".

Przedstawiciele Chin zaapelowali do Wysokiej komisarz, aby uszanowała i wsparła wysiłki podejmowane w kwestii Hongkongu. Proszą także o zaprzestanie dalszych ingerencji w ich politykę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić