o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aleksander Sławiński
|

Dostał zapomogę na utrzymanie firmy. Kupił sobie za nią lamborghini

68
Podziel się

Amerykański rząd próbuje ratować gospodarkę, tłamszoną przez epidemię koronawirusa. Uruchomiono program pomocowy, który ma pozwolić utrzymać się firmom bez zwalniania pracowników. Jeden z przedsiębiorców postanowił jednak wydać te środki m.in. kupując sobie luksusowy samochód.

Dostał zapomogę na utrzymanie firmy. Kupił sobie za nią lamborghini
Pieniądze na ratowanie firmy Hines wydał na Lamborghini Huragan EVO
bDYAryoR

Przedsiębiorca z Miami, David Hines, od kwietnia składał podania do specjalnego programu ochrony drobnych przedsiębiorstw. Wnioski dotyczyły czterech prowadzonych przez niego firm, zatrudniających ponad 70 pracowników.

Jak donosi CBS Miami, 29-letni Hines uzyskał łącznie 4 miliony dolarów z uruchomionego przez rząd federalny funduszu. Starał się o jeszcze większe pieniądze – niemal 13,5 mln dolarów, jednak nie wszystkie podania zostały rozpatrzone pozytywnie.

Jak się jednak okazuje, mężczyzna postanowił dzięki zdobytym środkom zażyć odrobiny luksusu. Zamiast wydać je na pensje dla pracowników oraz inne wydatki związane z bieżącą działalnością, Hines zaspokajał własne potrzeby.

bDYAryoT

Czytaj także:

Defraudacja publicznych pieniędzy

Według prokuratorów, największym wydatkiem było kupno superluksusowego samochodu sportowego – Lamborghini Huragan EVO, co kosztowało go 318,5 tysiąca dolarów. Oprócz tego niemałe pieniądze wydawał w czasie pobytu w kilku hotelach, a także na ubrania i biżuterię, którą wręczał m.in. kobietom poznanym na portalach randkowych.

bDYAryoZ

Sprytnemu Amerykaninowi udało się tak długo oszukiwać urzędników dzięki fałszowaniu dokumentów wypłat dla pracowników, m.in. poprzez fałszywe przelewy na różne konta. Okazało się jednak, że instytucje nadzorcze nie zarejestrowały niemal żadnych wydatków na wypłaty ze strony należących do niego firm.

Hines postanowił zachomikować większość pieniędzy. W ostatnich miesiącach wydał "tylko" około 600 tysięcy dolarów, a 3,4 miliony wciąż znajdują się na różnych należących do niego kontach.

Jak jednak mówią niektórzy eksperci, m.in renomowany prawnik z Florydy, Michael Berger, wyłudzenia ze strony mniejszych przedsiębiorstw zdarzają się w Stanach nagminnie. Jego zdaniem urzędy odpowiadające za przyznawanie im środków rzadko dogłębniej kontrolują, na co są przeznaczane. Być może Hines nie jest więc jedynym, który za pieniądze od rządu postanowił posmakować ekskluzywnego stylu życia.

Mężczyzna wyszedł za kaucją wynoszącą aż 100 tysięcy dolarów i znajduje się w areszcie domowym. Za defraudacje publicznych środków i oszustwa grozi mu nawet 70 lat więzienia.

bDYArypa

Zobacz także: Oszustwo na bon turystyczny. Ekspert przestrzega

Zobacz także: Oszustwo na bon turystyczny. Ekspert przestrzega
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYArypu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(68)
Pirat
9 miesięcy temu
I tak delikatnie jechał.
Opoio
9 miesięcy temu
Pan riedaktor nawet nie wie jak nazywa się to Lamborghini. Huragan to ty masz ale w głowie.
fisiek
9 miesięcy temu
Wszyscy moi znajomi którzy prowadzą firmy dostali jakieś pieniądze z których nikt ich nie rozlicza.Śmieją się , że i tak by prowadzili firmy , ,,bo z czego miałbym żyć,, .Po prostu zamiast 15 000 zł miesięcznie zarabiał bym 10 000 , ale skoro dają forsę za nic , -to biorę.We wszystkich salonach fryzjersko- kosmetycznych panie wykazują max. 30 % obrotów , ,,bo i tak nikt mnie nie kontroluje,,to po co ma płacić podatki?To wszystko jest chore i idzie w złym kierunku.
bDYArypv
aaaa
9 miesięcy temu
zobaczycie jak zus padnie to bedziemy mieli pryv doctor kieszeń
hmmmmmmmmmm
9 miesięcy temu
taaaa. A u nas to co?! na buty na waciki itp. też
Bolek
9 miesięcy temu
W Polsce też jest coraz więcej złodziejstwa. Pazerność ludzka nie zna granic. Pokolenie milenijne dopiero pokaże na co ich stać!!!
ulisse
9 miesięcy temu
i zapłacił podatki, cła, transport, salon miał kasę na wypłaty - ważne że wydał gotówkę.
Max$y
9 miesięcy temu
W Polsce, przynajmniej u większości prywaciarzy dotacje rozdawane przez państwowe instytucje są w podobny sposób wydawane gdyż tak działa kapitalizm dotowany poprzez konto kapitalisty. Jeśli zatem państwo, które wcześniej odebrało zbyt wiele pracownikom i w czsie kryzysu chce pomóc maluczkim i wykluczonym - to niech na Ich indywidualne konta przelewa e-bony bezgotówkowe adresowane
Pozdrawiam
9 miesięcy temu
dlatego zadnej pomocy dla Bogaczy :D
na to Ja
9 miesięcy temu
w Polsce nie trzeba działalności żeby kraść takie pieniądze wystarczy zapisać sie do PiS tam naucza jak kraść
Tomasz11
9 miesięcy temu
U nas od lat pracodawcy oszukują i wszyscy o tym wiedzą : US , ZUS, PIP, Prokuratura i inne instytucje. Mieszkania kupowane dla córuni jako siedziba firmy, samochodzik na firmę dla kochanicy, rachunki za media na firmę, lewe zwolnienia pracodawców to już plaga, wczasy dla rodzinki jako szkolenia,przepisywanie umów o dzieło i zlecenie co miesiąc, brak planów urlopowych, praca w soboty za nic, karnety na imprezy wliczane w koszty,kupowanie grudniu czego popadnie bo trzeba uciec od podatku , a pracownik dostaje najniższa krajową i parę groszy " pod stołem". To codzienność w Polsce i żaden ,ale do żaden Rząd nic z tym nie robi. Służby kontroli i nadzoru nieudolne . Powiadamiają tydzień, dwa o planowanej kontroli do której można się przygotować. Kontrole w święta soboty i niedziele nie istnieją. To wszystko doprowadza do okradania nas wszystkich ,a szczególnie ludzi pracujących. A przecież uczciwi nie mają nic do ukrycia.
byu6
9 miesięcy temu
"Mężczyzna wyszedł za kaucją wynoszącą aż 100 tysięcy dolarów i znajduje się w areszcie domowym." kaucję pewnie zapłacił z tych pieniędzy,które dostał......
czyr
9 miesięcy temu
70 lat to jest kara a nie jak w polsce 2 lata w zawieszeniu na 3
bDYArypn
M D
9 miesięcy temu
Lambo Huracan chyba
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić