o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Dramatyczna sytuacja Polaków w Holandii. Śpią na ulicy

663
Podziel się

Sytuacja migrantów zarobkowych, którzy wyjechali do Holandii, jest coraz gorsza. Według organizacji pomagającej bezdomnym problem dotyczy również wielu Polaków, którzy śpią w namiotach, łodziach lub na ulicy.

Dramatyczna sytuacja Polaków w Holandii. Śpią na ulicy
Zdjęcie ilustracyjne. (Getty Images)
bEEzBXGt

Do Utrechtu w środkowej Holandii przyjeżdża coraz więcej migrantów zarobkowych z Europy Środkowej i Wschodniej, w tym także wielu Polaków. Według Armii Zbawienia, która zajmuje się m.in. prowadzeniem schronisk dla bezdomnych, wielu z nich jest bezdomnych i śpi na ulicach.

Polacy w szczególności śpią w namiotach, łodziach lub w śpiworach pod zadaszeniem - twierdzi Ferdinanda van de Velde z Armii Zbawienia, którą cytuje dziennik "Algemeen Dagblad".
bEEzBXGv

Osoby bezdomne z krajów Unii Europejskiej nie są przyjmowane w zwykłych noclegowniach. Przedstawicielka Armii Zbawienia twierdzi, że liczba bezdomnych migrantów z UE, którzy nie mają się gdzie podziać, będzie dalej rosła z powodu pandemii i lockdownu.

W szczególności dotyczy to osób, które nie wracają do swojego kraju lub nie mogą znaleźć pracy, na przykład z powodu uzależnienia lub zagubienia - mówi Ferdinanda van de Velde.

Według Van de Velde kilku bezdomnych z krajów UE zmarło w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w Utrechcie. "Dotyczy to osób, które od dawna mieszkają na ulicach" - tłumaczy.

Armia Zbawienia zwróciła się do władz o dodatkowe wsparcie dla bezdomnych migrantów z Utrechtu, którzy zmagają się z uzależnieniami lub problemami psychologicznymi.

bEEzBXGB

Migranci często pracują na umowy czasowe. Jeśli ich umowa wygasa lub zostaje rozwiązana, tracą również swoje mieszkania.

Holenderskie partie polityczne: GroenLinks (Zielona Lewica), ChristenUnie, SP (Partia Socjalistyczna) i PvdA (Partia Pracy), zażądały debaty, której tematem przewodnim ma być: "Pomoc w zapewnieniu właściwego i bezpiecznego zatrudnienia, godnych warunków mieszkaniowych, niezbędnej opieki i zapobiegania bezdomności" w Utrechcie. Cztery partie opowiadają się za spójnym podejściem w gminie, najlepiej pod przewodnictwem jednego radnego.

bEEzBXGC
Zobacz także: Polskie miasteczko ogniskiem koronawirusa. Litwini są przerażeni
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEzBXGW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(663)
MMi
3 miesiące temu
Polska patola w natarciu. Kariera zagranicą jak się patrzy. A w kraju pracy multum - trzeba Ukraińców zatrudniać bo rąk do pracy brak.
kocham UE
4 miesiące temu
Czy widzieliście kiedyś śniadego albo czarnego bezdomnego w Holandii, Niemczech albo UK? Nie ma takich bo to byłby rasizm. Bezdomni mogą być tylko biali mężczyźni hetero, katolicy. Tacy lądują na ulicy jak odpadki.
pokus
4 miesiące temu
Polak,wszystko zje i wszedzie sie wyspi
bEEzBXGX
tw73
4 miesiące temu
Czyli brak godności i zgoda na poniżanie. Kasa za wszelką cenę byle "zolka" więcej. Uczą pracodawców jak chcą być traktowani. Dwudziesty pierwszy wiek i czasy niewolnictwa za nami. A my odkrywamy co afrykanie kilkanaście dekad temu. U nas też jest praca za przyzwoite pieniądze. A pracuję w fabryce ,ale potrafiłem powalczyć o swoje. Pozdrawiam i życzę sukcesów.
ufo
4 miesiące temu
morawiecki duda i kaczynski lezy na ulicy wołaja o pieniadze
ufo
4 miesiące temu
morawiecki duda i kaczynski lezy na ulicy wołaja o pieniadze
ufo
4 miesiące temu
morawiecki duda i kaczynski lezy na ulicy wołaja o pieniadze
Wojtek30
4 miesiące temu
Stare porzekadło brzmi, że każdy jest kowalem swojego losu. Każdy człowiek ma swój rozum i postępuje jak murozum dyktuje.
Koko
4 miesiące temu
Wierni śpią pod mostem a karmazyni kościelni ganiają się po pałacach.
facet
4 miesiące temu
Ale fotomontaż... tylko ręki zapomnieli mu dokleić :) No chyba że marszczy kaczora :)
xdd
4 miesiące temu
bo to rząd i ich podatki zajebane, płacisz przymusowo ubezpieczenie zdrowotne z którego nie korzystasz, a potem jeszcze musisz płacić za leki, dyskryminacja, kurestwo itd itp :) welcome to zachodnia europa którą tak chwalicie XDDD
jk-09
4 miesiące temu
a po co oni tam pojechali przecież u nas jest tak dobrze
prawda
4 miesiące temu
za granicą jest tak że przyjaciel cię zwolni , a ty jego , a jak każdy zwalnia z byle powodu , to normalka na ulicach zaczyna się dziać , większość zapomina że kradzież i 8 godzin to podstawowa praca robota , inaczej ulica cię czeka , a ludzie wolą zwalniać bo widzą i słyszą, problem będzie zawsze no chyba ze ktoś normalnie na to patrzy , a i tak czeka cię zwolnienie ,
bEEzBXGP
edek
4 miesiące temu
to niech śpią , kogo obchodzi moron za granicą ?!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić