Dyrektorka ZOO podejrzana o przekręty. Organizują protest w jej obronie

8

"Protestujemy przeciwko wyrzuceniu dyrektorki z zoo. Jest ważna dla idei ochrony zwierząt, jest gwarantem walki z przemytem, pseudohodowlą, futrzarzami i myśliwymi" – przekonują organizatorzy protestu w obronie Ewy Zgrabczyńskiej, zawieszonej dyrektorki poznańskiego zoo. Kobiecie postawiono siedem zarzutów.

Dyrektorka ZOO podejrzana o przekręty. Organizują protest w jej obronie
Protest w obronie Ewy Zgrabczyńskiej (PAP, Jakub Kaczmarczyk)

Ewa Zgrabczyńska to popularna dyrektorka poznańskiego ogrodu zoologicznego. Do tej pory było o niej głośno głównie ze względu na akcje ratowania zwierząt, ale na początku marca wszystko się zmieniło. W poniedziałek, 4 marca policjanci przyjechali do domu Zgrabczyńskiej pod Poznaniem, założyli jej kajdanki i zawieźli do prokuratury.

Kobieta usłyszała siedem zarzutów. Te, jak informuje Onet, dotyczą m.in. przekrętów finansowych, fikcyjnych zleceń na prace w zoo, czy też wpływania na świadków, by złożyli nieprawdziwe, ale korzystne dla niej zeznania.

Dyrektorkę zawieszono w czynnościach służbowych, zabroniono jej też wstępu na teren ogrodu zoologicznego i kontaktowania się z pracownikami. Zgrabczyńska twierdzi, że jest niewinna. O jej niewinności przekonani są również organizatorzy protestu, którzy zapowiedzieli, że zjawią się w sobotę, 16 marca przed Urzędem Miasta w Poznaniu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Halo Polacy". Jej filmiki podbijają sieć. "Uznałam, że muszę to zrobić po swojemu"

"Ukartowana hucpa"

Protest organizowany jest przez kilka osób. Jak wyjaśniono w opublikowanym w mediach społecznościowych komunikacie, uczestnicy pikiety będą protestować w obronie Ewy Zgrabczyńskiej i jej zwierząt.

Protestujemy przeciwko wyrzuceniu dyrektorki z zoo. Jest ważna dla idei ochrony zwierząt, jest gwarantem walki z przemytem, pseudohodowlą, futrzarzami i myśliwymi. Nie została skazana, trwa postępowanie. Zatrzymanie z pogwałceniem praw człowieka powinno być oprotestowane, a Urząd Miasta i Prezydent powinni wesprzeć swego pracownika – przekonują organizatorzy wydarzenia, cytowani przez portal epoznan.pl.

– Nie chcemy, by Ewa stała się ofiarą ukartowanej z góry hucpy. Protestujmy przeciwko odebraniu zwierzętom ich obrończyni, która nadal jest niewinna, a sprawa i nagonka są skandalem – dodają i apelują o przywrócenie Zgrabczyńskiej na jej stanowisko.

Zawieszona w czynnościach dyrektorka poznańskiego zoo przekonuje, że stawiane jej zarzuty są nieprawdziwe i przypomina, że "jest osobą niewygodną dla wielu". Grozi jej kara do 10 lat więzienia.

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić