Adam Dąbrowski
Adam Dąbrowski| 
aktualizacja 

Alarm w zoo. Groteskowe polowanie pośród odwiedzających

4

Pracownicy uwielbianego przez turystów ogrodu zoologiczno-botanicznego Wilhelma w Stuttgarcie przećwiczyli w czwartek ucieczkę niedźwiedzia. Jeden z pracowników przebrał się za zwierzę. Wyglądało to groteskowo.

Alarm w zoo. Groteskowe polowanie pośród odwiedzających
Pracownik ogródu zoologiczno-botanicznego w ramach ćwiczeń przebrał się za niedźwiedzia (Instagam, Wilhelma Stuttgart, Birger Meierjohann)

To był wyjątkowy dzień w stuttgardzkim ogrodzie zoologiczno-botanicznym. Pracownicy przeprowadzili próbę reagowania na sytuację awaryjną. Ten konkretny scenariusz dotyczył niedźwiedzia okularowego, który wychodził z wybiegu. Pracownik w kostiumie niedźwiedzia zapewnił "realistyczną sytuację" na potrzeby szkolenia.

Jak podano w oświadczeniu przetestowano plany alarmowe i awaryjne ogrodu. Wykorzystano także nową aplikację ostrzegawczą dla pracowników.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Czy Polki nie boją się o swoje bezpieczeństwo na ulicach?

Pracownicy otrzymali ostrzeżenie i instrukcje na telefony komórkowe. Częścią tego procesu jest natychmiastowe zwołanie zespołu kryzysowego składającego się z hodowców zwierząt i lekarzy weterynarii.

"Zagrożony obszar" ogrodu musiał zostać ewakuowany i otoczony kordonem. Osoba w kostiumie niedźwiedzia została wykryta i schwytana w ciągu kilku minut. W prawdziwej sytuacji awaryjnej zwierzę zostałoby znieczulone strzałą.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Ćwiczenia zakończyły się zaledwie 15 minut po włączeniu alarmu. Po "schwytaniu niedźwiedzia" ponownie uruchomiono ogród dla zwiedzających:

Na szczęście nigdy nie mieliśmy sytuacji awaryjnej. Niemniej jednak musimy być przygotowani – w końcu to my każdego dnia odpowiadamy za bezpieczeństwo tysięcy odwiedzających i setek pracowników. Jesteśmy bardzo zadowoleni z profesjonalnego i spokojnego przebiegu dzisiejszych ćwiczeń. - mówi dyrektor zoo, dr. Thomas Kölpin

Jak czytamy na stronie Wilhelmy, dyrekcja regularnie przeprowadza ćwiczenia ewakuacyjne. Przed rokiem w lutym odbywała się próba ewakuacji na wypadek zagrożenia bombowego.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić