Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
|

FBI. Chińczycy próbowali wykraść amerykańskie badania nad koronawirusem

11
Podziel się

Chińscy hakerzy są oskarżeni przez Departament Sprawiedliwości o próbę kradzieży wyników amerykańskich badań nad koronawirusem oraz poufnych danych rządowych. Postawiono im aż 11 zarzutów za próbę przejęcia danych z setek firm oraz organizacji.

FBI. Chińczycy próbowali wykraść amerykańskie badania nad koronawirusem
Chińczycy chcieli wykraść dane o koronawirusie. (Getty Images)
bETvbFcR

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych oskarżył dwóch Chińczyków o próbę kradzieży cennych danych dotyczących koronawirusa. W akcie oskarżenia widnieje aż 11 zarzutów dotyczących ataków hackerskich na firmy, organizacje rządowe, a także na duchowieństwo.

Koronawirus. Hackerzy chcieli wykraść dane

Hackerzy to 34-letni Li Xiaoyu i 31-letni Dong Jiazhi. Oprócz próby kradzieży badań and wirusem mieli się także włamać na konta działaczy na rzecz demokracji i praw człowieka w Stanach Zjednoczonych, Hongkongu i Chinach kontynentalnych.

Departament Sprawiedliwości twierdzi, że ich działalność mogła trwać od dekady. Mieli pracować dla chińskiego rządu, ale także dla własnych korzyści finansowych. Li i Dong, są doskonale wyszkoleni. Obaj ukończyli ten sam uniwersytet w Chengdu i celowali w kraje z zaawansowaną branżą technologiczną, w tym Australię, Belgię, Niemcy, Japonię, Koreę Południową czy Szwecję.

bETvbFcT
Zobacz także: Ekspert ostro o ambasador USA: zachowuje się niedopuszczalne, powinna zostać odwołana
 W co najmniej jednym przypadku hakerzy usiłowali wyłudzić kryptowalutę od ofiary, grożąc udostępnieniem skradzionego kodu źródłowego ofiary w internecie. Niedawno oskarżeni badali luki w zabezpieczeniach sieci komputerowych firm opracowujących szczepionki na COVID-19, testujących technologię i metody leczenia – poinformowało FBI podczas konferencji prasowej w Nowym Jorku. 

Chiny zdecydowanie zaprzeczają oskarżeniom. Zarzucają Stanom Zjednoczonym wykorzystywanie globalnej pandemii do celów politycznych. Władzie nie odniosły się jednak do tej konkretnej sprawy.

bETvbFcZ

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETvbFdu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(11)
tajwańczyk
rok temu
To ze chcieli wykrasc techologie opracowania ,i produkcji szczepionki , wcale mnie nie dziwi , Zastanawiam sie dlaczego od Amerykanow, a nie od Rosjan ?Po pierwsze mieliby blizej , i jak zapewniaja Rosjanie napewno lepszą .Czyżby nie wierzyli w wyzszosc nauki rosyjskiej nad ta kapitalistyczna ?Co jest panowie Chinczycy .
Dfg
rok temu
Oj znow ci biedni amerykanie, jaki ten "news" wiarygodny...
Slav
rok temu
Ciekawe ile razy amerykańscy hakerzy się włamali żeby zdobyć te informacje. No i nie wiedziałem że Chińczycy się włamują do amerykańskich księży żeby skopiować amerykańską bozię.
bETvbFdv
gosciuu
rok temu
Oj ostatnio mój szacunek do Chińczyków mocno poszybował w dół choć i tak już był niski za łamanie praw człowieka, a nawet całych narodowości. Nie dość,że opracowali śmiertelnego wirusa to jeszcze wymknął się im spod kontroli.
AK47
rok temu
Podobnie jak kiedyś Rosjanie, pierwsi wynaleźli rower ..... u Holendra na strychu oraz zegarek .... w fabryce u Niemca ....
prala
rok temu
Chiny próbowały wykraść lek który może uratować ludzi to takie nie moralne!
Florek
rok temu
Wszyscy tych biednych i do bólu demokratycznych Amerykanów chcą okraść z ich uczciwie zdobytej wiedzy? A może to Amerykanie są największymi światowymi złodziejami?
LubieChiny
rok temu
nabijacie się z nich ,ale są mądrzejsi od polaków po potrafią wykorzystać swój potencjał i zainwestować w niego a polak potrafi jedynie go sprzedać a potem robić hałas ze to niesprawiedliwe. Wiele chińskich wynalazków zostało przecież im wykradzionych a o tym się nie mówi zgadnijcie przez kogo? A co do tematu to prawda amerykanie upolityczniają wszystko co tylko można by komuś zaszkodzić jeśli ktoś nie przystaje na amerykańskie warunki, a Chiny są potęgą ekonomiczna i dążą do bycia mocarstwem a to nie podoba się policjantowi świata który staje się dyktatorem.
Gapie
rok temu
Tak jak pióro chińskie, przecież to podróba Parkera
Badania
rok temu
nad "koronką" miały być dostepne dla wszystkich krajów oraz ludzi-o ile dobrze pamiętam!
bajabongo
rok temu
Kopiuj, wklej. Chińska myśl technologiczna.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić