Dagmara Smykla| 

Francja otworzyła przedszkola. Od tych zdjęć chce się płakać

161

Francuski dziennikarz opublikował zdjęcia z przedszkola, które poruszyły ludzi z całego świata. Przedstawiają dzieci w klasach, na przerwach i bawiące się na boisku. Każdy maluch ma wydzieloną "strefę izolacji", żeby nie stanowić zagrożenia dla innych.

Francja otworzyła przedszkola. Od tych zdjęć chce się płakać
(Twitter.com)

Francuzi pokazali, jak wygląda szkoła w czasach koronawirusa. Zdjęcia zrobiono w przedszkolu w miejscowości Tourcoing, niedaleko granicy z Belgią. Przedstawiają 3- i 4-letnie dzieci, które po dwóch miesiącach blokady wróciły do placówki.

Dzieci przez cały czas muszą pozostawać w "strefach izolacji". Wchodzą do klasy w ściśle określonej kolejności, idąc drogą wyznaczoną przez znaki na podłodze.

Podobnie wyglądają zajęcia na świeżym powietrzu i przerwy. Na boisku każde dziecko ma do dyspozycji miejsce w narysowanym kredą na asfalcie kwadracie. W innych sytuacjach nauczyciele pilnują zachowania dystansu dzięki krzyżom namalowanym farbą w sprayu.

Dzieci bawią się, tańczą, skaczą, śmieją się… ale tylko w tych kwadratach. Z tego, co widzieliśmy, nie uważają tego za karę - zaznacza Lionel Top, dziennikarz, który zrobił zdjęcia.

Dzieci na razie nie widzą problemu, to dorośli są przerażeni. Internauci porównują obrazy z francuskiej szkoły do scen z horroru, niektórzy piszą o parodii szkoły i "haniebnym traktowaniu dzieci i nauczycieli" przez francuski rząd. Rzecznik francuskiego ministerstwa edukacji podkreślił, że nikt nie kazał nauczycielom wydzielać dzieciom przestrzeni kwadratami. Proszono jednak o pilnowanie przestrzegania dystansu społecznego.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zdjęcie dzieci w kwadratach dobrze zilustruje tę bardzo dziwną sytuację w książkach historycznych - komentują francuscy internauci.

Zobacz też: Prezydent Katowic Marcin Krupa: 25 maja będzimy gotowi na przyjęcie uczniów klas 1-3

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić