Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Fryzjer pracował mimo zakazu. Zaraził się koronawirusem. Mógł zarażać

11

Fryzjer ze stanu Nowy Jork złamał prawo i mimo zakazu dalej przyjmował klientów w swoim salonie. Pracował przez kilka tygodni, zanim cały proceder wyszedł na jaw. Po wszystkim okazało się, że był zarażony koronawirusem.

Klienci fryzjera mogli zarazić się od niego koronawirusem
Klienci fryzjera mogli zarazić się od niego koronawirusem (Getty Images)

Dr Carol Smith, urzędnik ds. Zdrowia poinformował, że zarażony fryzjer pracował w mieście Kingston. Jak podaje "Daily Freeman", nazwa salonu została zachowana w tajemnicy, jedna prawdopodobnie chodzi o jeden z czterech obiektów w dzielnicy Broadway.

Fryzjer z Kingston jest chory na COVID-19. Mógł zarazić klientów koronawirusem

Fryzjerzy w Nowym Jorku nie mogą wykonywać swojej pracy od 22 marca. Decyzja władz stanu była podyktowana obawą o bezpieczeństwo mieszkańców w obliczu pandemii koronawirusa.

Urzędnik przyznał, że wiadomość o działającym salonie fryzjerskim bardzo go zaniepokoiła. Dr Carol Smith obawia się, że nieodpowiedzialne zachowanie fryzjera, który pracował mimo bycia zarażonym koronawirusem, mogło znacznie przyczynić się do rozprzestrzenienia COVID-19.

Dowiedzenie się, że zakład fryzjerski od tygodni nielegalnie funkcjonuje, do tego z pracownikiem z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19, jest wyjątkowo przygnębiające. O ile wszyscy chcielibyśmy mieć ładne fryzury, ten rodzaj bezpośredniego kontaktu potencjalnie może przyczynić się do znacznego rozprzestrzenienia pandemii w naszej społeczności i poza nią – cytuje doktora Smith "New York Post".

Władze powiatu wystosowały apel do osób, które korzystały z usług fryzjera. Zalecono, aby jak najszybciej skontaktowali się z lekarzami i przeszli badania na obecność koronawirusa.

Zobacz także: Zobacz też: Przepełnione kostnice. Dramatyczna sytuacja w USA

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić