Sonia Stępień
Sonia Stępień| 
aktualizacja 

Histeryczna reakcja 44-latka na 2,5 tys. zł mandatu. Policja wezwała karetkę

536

Nietypowe sceny rozegrały się w miejscowości Dzierzążnia pod Płońskiem. Policjanci drogówki zatrzymali pirata, który przekroczył dozwoloną prędkość o prawie 100 km/h. Akcję można by nazwać rutynową, gdyby nie przedziwne zachowanie kierowcy. Mężczyzna zaczął m.in.... turlać się po jezdni.

Histeryczna reakcja 44-latka na 2,5 tys. zł mandatu. Policja wezwała karetkę
Kierowca zaczął zachowywać się przedziwnie. Zdj. ilustracyjne (Facebook, Policja)

Do niecodziennej sytuacji doszło w sobotę na drodze krajowej nr 10 w Dzierzążni. Policjanci z drogówki z Płońska podczas kontroli ruchu drogowego zauważyli, że jeden z samochodów porusza się ze zdecydowanie zbyt dużą prędkością.

Licznik volkswagena typu suv wskazał aż 143 km/h w terenie zabudowanym, co oznacza, że kierowca przekroczył dozwoloną prędkość niemal trzykrotnie. Funkcjonariusze zatrzymali auto, a kierującego ukarali mandatem w wysokości 2,5 tys. zł i 10 punktami karnymi.

Na tym interwencja mogłaby się zakończyć, lecz zatrzymany 44-latek z pow. legionowskiego nagle zaczął zachowywać się irracjonalnie, wprawiając policjantów w konsternację.

W pewnym momencie kierowca zaczął się dziwnie zachowywać, głośno śmiać, podskakiwać i turlać po jezdni. Twierdził, że rozpiera go szczęście i miłość do żony - przekazała kom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

Funkcjonariusze podejrzewali, że mężczyzna mógł znajdować się pod wpływem alkoholu, jednak badanie alkomatem wykazało, iż był trzeźwy. W jego pojeździe znaleźli natomiast różne leki.

Histeryczna wręcz reakcja 44-latka na mandat zaniepokoiła mundurowych do tego stopnia, że postanowili oni na wszelki wypadek wezwać na miejsce karetkę pogotowia. Zespół ratunkowy zabrał kierowcę do szpitala na badania.

Zobacz także: Długi weekend majowy. Jaka będzie pogoda?
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić