aktualizacja 

Jeśli to zrobisz, możesz stracić całą uprawę pomidorów. Przestają dojrzewać

4

Wśród osób, które decydują się na uprawę pomidorów, są nie tylko zawodowi hodowcy. Niektórzy po prostu cenią sobie smak ekologicznie wyhodowanych warzyw. Istnieje jednak pewne niebezpieczeństwo, które może poskutkować utratą całej uprawy. Na czym polega?

Jeśli to zrobisz, możesz stracić całą uprawę pomidorów. Przestają dojrzewać
Jeśli posadzisz te rośliny w pobliżu pomidorów, narazisz się na utratę całej uprawy (Getty Images, Lukasz Soltan / EyeEm)

Pomidory należą do szczególnie popularnych – jeśli nie najpopularniejszych – warzyw, po które sięgamy w naszych kuchniach. Kiedy chcemy wyhodować je samodzielnie, musimy jednak liczyć się z faktem, że należą do roślin szczególnie podatnych na choroby.

Jak wyhodować pomidory? Tego lepiej nie rób

To nie koniec pułapek, na jakie możemy natrafić, przystępując do hodowli pomidorów. Musimy się mieć na baczności szczególnie jeżeli obok zamierzamy posadzić – lub już posadziliśmy – inne rośliny.

Jak podaje portal Gazeta Pomorska, niektóre rośliny są w stanie wzmacniać odporność pomidorów. Aby cieszyć się dorodnymi warzywami, najlepiej zasadzić w ich sąsiedztwie bazylię, szparagi, czosnek lub cebulę. Innymi roślinami, które mogą pozytywnie wpływać na uprawę, są szpinak, pietruszka, sałata albo rukola.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Tak wybierzesz najlepszego pomidora

Wiele dobrego przyniesie również posadzenie obok pomidorów mięty albo aksamitek. Szczególnie warto przemyśleć hodowlę tych drugich. Powód? Te rośliny odstraszają ślimaki, mszyce, a nawet – krety.

A co z roślinami, których obecność może poważnie zaszkodzić hodowli pomidorów? Jeśli obok tych warzyw pojawiają się ziemniaki, kukurydza, kapusta, a nawet rzodkiewka czy bakłażan, niewykluczone, że zaczną chorować, a nawet – przestaną dojrzewać.

Mniej destrukcyjny, ale także niekorzystny wpływ, mają na pomidory melisa, fenkuł, groch, czy ogórki. Niewskazane jest również sadzenie pomidorów w sąsiedztwie orzecha włoskiego lub kopru włoskiego.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić