Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Rekordowe upały w Kanadzie. Uciekali przed pożarem

8
Podziel się

Na terenie Lytton w Kolumbii Brytyjskiej wybuchł pożar. Mieszkańcy miejscowości, w której już trzykrotnie odnotowano rekordową temperaturę powietrza, musieli się ewakuować. Klimatolodzy są zgodni, że takie sytuacje będą zdarzać się coraz częściej.

Rekordowe upały w Kanadzie. Uciekali przed pożarem
Mieszkańcy Lytton uciekają przed pożarem. Prawdopodobnie nie wszystkim uda się zbiec na czas, w ostatnich tygodniach zgony zdarzają się regularnie. (Vimeo, 2 Rivers Remix Society)
bEJqQFat

Ogień rozprzestrzenił się po Lytton w ciągu zaledwie około 15 minut. Jan Polderman, burmistrz miejscowości, nakazał mieszkańcom, aby natychmiast przystąpili do ewakuacji z zagrożonego terenu.

Całe miasto płonie – przyznał burmistrz w rozmowie z CBS News.

Lytton trawi pożar. Ostatnie tygodnie były bezlitosne dla Kanadyjczyków

Część uciekinierów podzieliła się z internautami nagraniami i zdjęciami, na których zarejestrowali pożary. Dym jest na tyle gęsty, że poważnie utrudnia ewakuującym się mieszkańcom bezpieczny wyjazd z zagrożonych terenów. Ogień zdążył zająć już ludzkie siedziby.

bEJqQFav

To nie pierwszy raz w ciągu ostatnich tygodni, kiedy o Lytton jest głośno w mediach. W czerwcu 2021 roku w miejscowości aż trzykrotnie odnotowano najwyższą do tej pory temperaturę w Kanadzie – 49,6 stopni Celsjusza. W całej prowincji Kolumbia Brytyjska w ciągu ostatnich pięciu dni w wyniku ekstremalnych warunków pogodowych odnotowano aż 486 zgonów.

bEJqQFaB

Na temat sytuacji w Lytton zabrał głos Zeke Hausfather, klimatolog. Hausfather jest przekonany, że przyczynę tak wysokiej temperatury, w której konsekwencji wybuchł pożar, stanowi właśnie globalne ocieplenie.

Jedną z osób ewakuowanych z Lytton jest Edith Loring-Kuhanga. Uciekinierka nie kryła, że skala pożaru wprawiła ją w zdumienie, a zanim odjechała, dym zdążył objąć całe praktycznie całe miasto.

bEJqQFaC
Nawet nie da się tego pojąć. Całe nasze miasto zniknęło – relacjonowała Edith Loring-Kuhanga w wywiadzie dla CBC Radio.
Zobacz także: Zobacz też: Na Ziemię nadciąga katastrofa. Niepokojące dane naukowców z WMO
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJqQFaW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
Mama
4 miesiące temu
⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣No i wszystko się wylało.. Ciekawe dlaczego jeszcze o tym nie napisaliście. Napiszecie pewnie jak będzie już za póżno i nie bedzie można nic zrobic.. Jak ktoś jeszcze nie wie o co chodzi można sobie wpisac w internet Kawanelicka Bloggspot
aras
4 miesiące temu
To kara Boska za palenie kościołów.
rozwiązanie g...
4 miesiące temu
Ziemia odetchnie jak wymrą ludzie. To nie będzie żadna tragedia. Co najwyżej dla ludzi ...
bEJqQFaX
pawel
4 miesiące temu
u nas też ładnie się jarało koło Nowego Targu ...
Jam
4 miesiące temu
Odejście od Boga, a nie globalne ocieplenie
Moo
4 miesiące temu
Ta katastroficzna narracja anomalii pogodowych ma jeden cel. Grupa cwaniaków opodatkuje ludzkość od zamian klimatycznych, oddychania i ..uj wie od czego jeszcze. Jóż wkrótce
kk edmonton
4 miesiące temu
Obecna fala ciepla w Zachodniej Kanadzie daje mi sie rowniez we znaki, temperatury powyzej 35 C od tygodnia sa uciazliwe, ale od piatku lekkie ochlodzenie.
al2
4 miesiące temu
Domy zbudowane w technologii "kanadyjczyk", czyli drewniany szkielet,ocieplony pianką PUR ,obite płytą OSB (prasowane wióry+ żywica) obłożone plastikowym sidingiem,pokryte papą i gontami wycinanymi z tej papy.Podsumowując drewno i tworzywa sztuczne. Buduje się szybko i tanio ,za to pali się dobrze i jeszcze szybciej.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić