o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BA
|

Odpowiedzą za zabójstwo! Wiadomo, jak doszło do tragedii w Alpach

88
Podziel się

Po tragicznym wypadku we Włoszech policja aresztowała trzech pracowników kolejki: kierownika, inżyniera oraz szefa. W Alpach zginęło 14 osób. Pracownicy mieli manipulować układem hamulcowym, aby uniknąć opóźnień. Usłyszeli już zarzuty.

Odpowiedzą za zabójstwo! Wiadomo, jak doszło do tragedii w Alpach
W wypadku kolejki górskiej we Włoszech zginęło 14 osób (PAP, EPA)
bEslPCsB

Do tragedii doszło we Włoszech 23 maja. Przed godziną 13:00 jeden z wagoników kolejki łączącej alpejską miejscowość turystyczną Stresa ze szczytem Mottarone spadł na ziemię. Stało się to na wysokości 1500 metrów n.p.m., w odległości 300 metrów od stacji końcowej. Siła uderzenia była tak duża, że turyści nie przeżyli upadku. W wyniku katastrofy zginęło 14 osób, w tym troje dzieci.

W poniedziałek włoski minister infrastruktury i transportu Enrico Giovannini zapowiedział, że zostanie powołana komisja do zbadania przyczyn katastrofy - podaje PAP. We wtorek policja w północnych Włoszech aresztowała trzy osoby: inżyniera kolejki linowej, kierownika kolejki i szefa serwisu.

bEslPCsD

"Manipulowano układem hamulcowym"

Śledczy mają dowody na to, że pracownicy "majstrowali przy układzie hamulców bezpieczeństwa kolejki linowej, aby uniknąć opóźnień" - powiedziała Olimpia Bossi, prokurator z prowincji Verbania. Jak informuje, pracownicy zainstalowali urządzenie, które zapobiega działaniu hamulców awaryjnych, aby uniknąć nieplanowanych postojów podczas jazdy.

To urządzenie zablokowało uruchomienie systemu awaryjnego, kiedy chwilę przed katastrofą w niedzielę doszło do pęknięcia kabla. Spowodowało to, że wagonik spadł. Podejrzani w sprawie usłyszeli już zarzuty zabójstwa 14 pasażerów.

bEslPCsJ

Tylko 1 osoba przeżyła

Jedyną osobą, która przeżyła w dramatycznym wypadku, jest pięcioletni Eitan Biran. Mimo znacznej poprawy stanu zdrowia lekarze uważają, że jego życie nadal jest zagrożone, ponieważ w wyniku wypadku został poważnie ranny.

Kolejka linowa na Mottarone została uruchomiona po pandemicznej przerwie 24 kwietnia. Działała od 1970 roku zarówno w zimie, jak i w lecie. W zależności od pory roku zabierała na szczyt narciarzy bądź miłośników wędrówek i paralotniarzy. Podróż wagonikiem trwała około 20 minut.

bEslPCsK
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEslPCte
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(88)
Lawa
2 miesiące temu
W innym artykule napisali, że ma 5 lat.To w końcu 5lat czy 9lat
rewo
2 miesiące temu
Dlatego Alfa i inne włoskie cuda techniki to żenada
antek
2 miesiące temu
co za GAMOŃ piszę taką treść: Jedyną osobą, która przeżyła w dramatycznym wypadku, jest pięcioletni Eitan Biran. Mimo znacznej poprawy stanu zdrowia lekarze uważają, że jego życie nadal jest zagrożone, ponieważ w wyniku wypadku został poważnie ranny
bEslPCtf
Fantozzi
2 miesiące temu
U nas rządzi Januszostwo a u nich Fantozzi. Polecam komedie z serii Fantozzi. Włoski miś z Januszem w roli głównej.
obiektywny
2 miesiące temu
...brzoza złamała skrzydło , niezła hucpa.....
CIEKAWSKI
2 miesiące temu
A co z tymi Jankesemi w tych myśliwcach bojowych , co zahaczyli i zerwali linę od górskiej kolejki ? Ile osób wtedy zginęło ? Oczywiście , NIKT nie poniósł za to kary , bo to byli Jankesi , mordercy z Ameryki ! Pamiętacie ?
Hrynek
2 miesiące temu
Czyli Janusze są wszędzie... Ale aż trzech naraz?!
Twój nick
2 miesiące temu
Podejrzewam, że plotki jakoby włoskie podjazdy wojskowe podczas II wojny światowej miały jeden bieg do przodu i pięć wstecznych, były prawdziwe
senjor
2 miesiące temu
Szybciej,wyżej,prędzej. Liczy się tylko ,żeby było coraz więcej kasy.
stop
2 miesiące temu
miłośnicy wędrówek to raczej wędrują a nie wjezdzają (kolejką)
TTT
2 miesiące temu
Jeżeli pękła lina więc działający hamulec awaryjny by tu nic nie pomógł on pewnie działa tylko wtedy kiedy na drodze wagonika znajdzie się przeszkoda
Przyczyna
2 miesiące temu
Wagon spadl od szczepienia co niektorzy napisza
Piotr59
2 miesiące temu
U nas 6 lat temu szydło walnęła samochodem w chłopaka, po nieudanych próbach wrobienia go, nagle dowody w sprawie zaginęły i sprawa ucichła
bEslPCsX
Speed
2 miesiące temu
U nas sama decyzja czy kogoś aresztować trwałaby ze 3 lata
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić